Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-11-2011, 10:55 PM   #8 (permalink)
pinky9
Yüzbaşı

pinky9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,738
484 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pinky9 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Geçmişimizden tamamen nasıl özgürleşebiliriz?

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aşkolsun lavinya burda bir sürü arkadaşın var dertleşmiyor muyuz? Anlatınca hafifleyelim, uçup gitsin problemler.

Aklıma bir egzersiz geldi.

Ayna egzersizi duymuşsundur. Yalnız hissediyorsun ya kendini en yalnız zamanlarında bile sen vardın senin yanında. Bu cümlem karışık gelmiş olabilir. Şöyle açıklayayım: Aynanın karşısına geç ve kendinle konuş geçmişte yaşananlar için aynı bir arkadaşını teselli edermiş gibi yap. Artık işlerin iyi gideceğini söyle. Kendi hataların için, kendini boş yere üzdüğün zamanlar için özür dile. Bu şekilde kendini olduğun gibi kabul et. Kendini sevdiğini söyle. Sonra kendinde beğendiğin şeyleri söyle. Ne olursa gözlerin, gülüşün, bakışların, yüzün, ellerin... vs. Senin en yakın dostun sensin. Herşeyden çok sen sana lazımsın. Kendinle barışık ol.(Canım sıkıldığında ve konuşacak kimse bulamadığımda kendi kendimi teselli edebilirim. Yalnızsam bunu ben istediğim için o zaman diliminde öyledir. Kendimi çekmişimdir insanlardan. Klasik yengeç burçlarının içine kapandığı yalnız kalma ihtiyacı hissettiği dönemler olabilir. Hemen kabuklarına çekilmeyi tercih ederler. Bir yandan da biri gelip bizi buradan çıkarsa diye beklerler. :) ) Bu çalışma bence telkinleri sesli hale getirilmiş haline benzer. Bazen bazı şeyleri duymak iyidir.

Bu egzersizin bir benzeri Aykut Oğut'un kitabında Ego ile konuşma egzersiziydi. O da egoyla imgeleme yaparak konuşuyordun. Egonu küçük bir çocuk gibi karşına alarak teselli ediyordun.
tabi ki şekercim burdaki arkadaşlarım çok çok değerli iyi ki varsın iyi ki varlar hepinizi çok seviyorum :))
ayna egzersizini de bu gece deniycem,çok eğlenceli geldi,konuşucam kendimle:))
Bi de ben de yengeç burcuyum acaba bunu nerden bildin ?:D bazen yalnız kalmayı çok isterim bende,çekerim kendimi insanlardan :)
egoyla konuşmayı da araştırıcam,merak ettim.

Alıntı:
yeşşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
telkinler kesinlikle işe yarıyo yani ben 2hafta önce herşeyi sıfırdan alarak ego ve suçluluk duygularını dinliyorum ama yoğun bişekilde dinliyorum ve bu iki hafta içinde her sabah güne gülümseyerek başladım geçmişten kurtulacağıma mutlu bi hayata devam edeceğime kendime söz verdim,olumlama yaptım ve gerçekten şuan içimde en ufak bi pişmanlık yada özlem yok geçmişe karşı. belki çok sorunlu bi geçmiş değildi ama canımı acıtan şeyler vardı ve gerçekten kurtuldum. şuan çok mutluyum. şöyle söylym; 4buçuk yıldır biriyle çıkıyodum ve çok seviyodum ama bitmesi gereken bi ilişkiydi defalarca denedik olmadı. en son 1bucuk ay önce son verdik ama ben çok acı çektim ve kendimi çok suçlu hissediyodum çünkü benim en azından okulum var idare ederim ya o ne yapar bensiz vs düşüncelerim vardı. sonra baktım halinden memnun kendime dönmeye karar verdim ve madem öyle ben neden üzülüyorum dedim bu kararı verdiğim gün söylediğim şeyleri yapmaya başladım ve içimde en ufak bi kırgınlık-mutsuzluk-suçluluk hiçbişey kalmadı.aksine birinden hoşlanıyorum ve bundan çok mutluyum çünkü özüme döndüm tekrar ben oldum birine bağlı olmaktan kendimi kısıtlamaktan kurtuldum ve bunu ben yaptım ... kendime dönüp bakıyorum ve çok seviyorum kendimi :D
umarım aynı şekilde pişmanlıklarından yada geçmişinden kurtulabilirsin.
sevgiyle kal =))
sevindim senin adına :) hep böyle ol

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
önemli değil ne demek :) aslında hayatta çok var denemediğimiz şey...ben de bunu yeni yeni farkediyorum...mesela sen de saç konusunda föndü kıvırcıktı derken merakın bir süre sonra başka ihtimallere kayacaktır...topuz yapsam nasıl olur...yada şu tokayı taksam nasıl olur diye diye bir bakmışsın ki hem hayatında çeşitlilik artmış hem de şu anki yaşamınla ilgileniyorsun eski alışkanlıklar hayatımızın biraz boş geçmesine yol açıyor...çünkü üzerinde düşünüp meraklanacağımız yeni bir konu olmuyor ortada...bu boşluk da bizim geçmişi düşünmemizi sağlıyor..birnevi beynin kendini oyalamak için bir oyunu....beyin bugünlerde üzerinde düşünecek yeni konular bulunca eski defterleri karıştırmıyor :) bu konudan çok çektiğim için iyi biliyorum
evet yaa bunu bende yeni farkettim. Hayatımda yeni bişiler olmadığı vakit beynim otomatikmen taa 3 yıl önce 5 yıl önce olmuş bi olayı sorguluyor,nasıl olmuştu neden olmuştu falan diye kafayı yiyo.:D
başka şeyleri merak edip üzerlerinde yoğunlaşmaya yeni şeyleri öğrenmeye odaklıycam beynimi:))

Lavinya'nın Güzel Günler Günlüğü

pinky9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla