Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-11-2011, 11:37 AM   #3 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Geçmişimizden tamamen nasıl özgürleşebiliriz?

merhaba arkadaşım...öncelikle seni çok iyi anladığımı belirtmek istiyorum..çünkü ben de aynı şeyleri yaşadım...şu an 30 yaşındayım ve ne çocukluğumu ne de gençliğimi istediğim şekilde yaşayamadım doğru dürüst arkadaşım bile olmadı..hepsi "tanıdık" olmaktan öteye geçmediler...ne olduğunu anlamadan geçip gittiler..o yıllardan bana kalan tek hatıra "aile baskısı ve kısıtlaması" oldu...

kısacası senin yaşadığın duyguları yaşadım...ama sana iyi bir haber vereyim bu duygu bizimle ilelebet kalmıyor...bende geçti...nasıl geçti dersen telkinleri dinlemeyi bırakma derim zamanla beyinde gerekli altyapıyı oluşturuyor ve güçlendiriyor...yani 1-2 sene dinleyip bırakma derim..hatta hiç bırakma bence...hayatın her döneminde ihtiyacımız var diye düşünüyorum...

diğer bir önerim de bugünkü yaşamına odaklanman için şu anki yaşantına çok ufak da olsa azar azar yenilikler katmaya çalış..yeni şeyler denemeye çalış..illa ki büyük değişiklikler büyük riskler şart değil...illa ki yeni bir ev yeni bir iş gibi büyük değişimler ve varolan düzeni bozmak gerekmiyor...ne bileyim her zamanki kullandığın parfüm yerine farklı bir parfüm alıp denemek gibi...yada kazanmak istediğin yeni alışkanlıklar için yeni adımlar atmak gibi şeyler...yada yemek yapmaktan hoşlanıyorsan yeni tarifler denemek gibi....gündemi takip etmek çok faydalı oluyor..yeni filmler yeni albümler gibi...bir süre sonra hayatına kattığın yenilikler senin için normal gelicek ve eski heyecanı vermeyecektir...bu durumda ufaktan çıtayı yükselterek daha büyük yeniliklere doğru zamanla yol alabilirsin..eski denemelerinden aldığın başarılı sonuçlar sana bu konuda cesaret verecektir...kısacası önerim...sürekli yenilik peşinde koşmak insanı geçmişten uzaklaştırıyor ve önüne baktırıyor...yenilik bağımlısı olmak güzel birşey...burada dediklerimi yaptım ve başarılı oldum ben...en sıradan günümde bile "bugün ufak da olsa farklı olarak ne yapabilirim ?" sorusunu hergün kendime sormayı alışkanlık haline getirdim...böylece çocukluğumdaki eski meraklı araştırmacı heyecanlı halim geri geldi ve yeni denemelerime odaklanır oldum..inşallah sana da faydası olur

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla