Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2011, 10:58 PM   #25 (permalink)
azraist_24
Moderator

Tesekkür: 1,705
865 Mesajinıza toplam 2,145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
azraist_24 is on a distinguished road
Standart Cevap: House ve Hayaller ve Yöntemler....:)

Alıntı:
house Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Artı yazma tekniğini iki şey için kullanabilirsin öncelikle kendinle ilgili suçluluk duyduğun kendinde katlanamadığın eksik gördüğün kısaca kendine dair kendinde ne varsa olumsuz olan hepsini bir kağıda yazıyorsun bu bir kağıdı çok çok geçiyor genelde ama :) buarada yazılanlar kısa ve nette olabilir ben bencilim ben karamsarım gibi uzunda olabilir mesela sana bu duyguyu hissettiren anı,olay ne ise onuda yzabilir bunları sana yaşatan insanlara kızgınlığı kusup sonrada affedebilirsin onları ama inanki bunları yazarak yapmak çok daha derinlere inmeye yarıyor bunu bir günde bitirmene gerek yok için rahatlayana kadar kendinle yüzleşmen bitene kadar yap bu 1 haftada sürer 1 ayda sana kalmış ama baştan savma yapma yazma işlemi bittikten sonra bu kağıtları yakacaksın ama yakarken ben.....(ismini söle) şu an kendimle ilgili olan tüm bu olumsuz yargılarımdan,korkularımdan,suçluluk duygularımdan,beni engelleyen ve yoran herşeyden özgürleşiyorum ben kendimi seviyorum onaylıyorum ve derinde affediyorum (burası 3 kez olumlama olduğu için) kağıdın yakılması bilinçaltına görsel net bir malzeme sunmuş olman ve ona bu kağıtlarla birlikte tüm olumsuzlukları geride bıraktığını bildirmen

Ayna tekniği ise zaten hepimizin bildiği şey yatmadan ve sabah kalkar kalkmaz olumlamalarını gözünün içine bakarak her defasında kendine daha çok güvenerek tekrar etmen kuzeygüneyin verdiği güzel olumlamaların desteklenmesi için bana göre vazgeçilmez kural kendimizi sevmek aynanın karşısında ben kendimi seviyorum onaylıyorum ben değerliyim ben sevilmeyi hakeden değerli bir insanım diyorsun ama bunları inanarak ve her seferinde tabiri caizse gaza gelerek sölemen lazım mirzakarimin kitabında bununla ilgili müthiş bir örnek var onu bulup paylaşcağım en kısa zamanda
Harika bilgilendirme, uygulamama bunlari da ekliyorum,

Iyi ki varsin house
azraist_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla