Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-10-2011, 01:28 PM   #18 (permalink)
bambu123
Teğmen

bambu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
20 Mesajinıza toplam 76 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bambu123 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ben öğretmen olmak istiyorum ama.. :((

Ben atanamamış bir öğretmenim, ücretli öğretmenliklere başvurdum onlardan da ses çıkmadı, başka işlere başvurdum öğretmen olduğumu duyunca istemediler tabi önce şok oldular, niye bizim işimiz gibi bir işi isteyesiniz ki, şeklinde bir tavırları oldu. Artık pes ettim, iş başvurusu yapmaktan da utanıyorum, öğretmen olduğumu söylemekten de. Benim branşım son üç sene içerisinde bu hale geldi, Türkçe öğretmenliğiyse zaten halihazırda 90 puan üstünde atanan, yığılmanın şu an için fazla, alımın da az olduğu bir bölüm haline geldi. Kendimi sizin yerinize koyduğumda atanabileceğim bir öğretmenlik isterdim mesela şu anda okulöncesi, pdr, zihinsel engelliler, sınıf öğretmenliği, ingilizce öğretmenliği,resim, müzik gibi birkaç branş revaşta. Tarih, Türkçe, bilgisayar, beden eğitimi, fizik, kimya, biyoloji, matematik, ilköğretim matematik, fen bilgisi gibi pek çok branşta insanlar kan ağlıyor. Tabi herkesin kendi kararı. Atanamama durumunda maddi olarak idare ederim, bunun beni üzmesine izin vermem, sürekli çalışır çabalar, sınavlara girer başarırım diyorsanız bence de gerçekten sevdiğiniz işi yapmanız uzun vadede en iyi seçenek olur.
"Hayat senin bakışınla anlam kazanır. Sadece bir noktayı görürsen hayatın akıp gider sen farkına varmazsın... Ya da görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşarsın; akıp giden zamanın anlam kazanır..."
bambu123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla