Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-10-2011, 02:20 PM   #3 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Sürekli diğer insanları eleştirme huyuna sahip birine hangi telkin iyi gelir ?

Alıntı:
juger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet doğru bildin. Kendimizdeki kusurları başkalarında görünce onları eleştiririz. Bu insanın arketipleriyle alakalı. Hani derler ya etrafındaki her insan senin aynandır. İyi de görsen kötü de görsen çevrendeki insanlar senden ibarettir. Onların görevleri sana ayna tutmaktır. Babanızda kimi eleştiriyor ise, kendindeki kusurlardan dolayıdır. Bunun için en iyi telkin dediğiniz gibi suçluluk duygularıdır. Babanız biraz değişim göstermiş olabilir ama siz yine de hemen sonuç beklemeyin. Sonuçta yaşlı bir adam. Yıllardır aynı kalıplarla yaşadı. O çekirdek inançları yakıp yıkmak pek kolay olmayacaktır. Biraz süre gerekiyor. Denemeye devam. İyi sonuçlar alacağınıza güvenin.
yorumlarınız için teşekkür ederim :) evet haklısınız ben de farkındayım..babam kendi hatalarını kabullenmek istemiyor ve suçluluk duygularıyla boğuşuyor olmalı...kendi zihniyetinde olmayan her türlü insanı eleştiriyor..kendisi çok kuralcı ve takıntılıdır...herkes kurallara harfiyen uysun herşey düzenli olsun ister...apartmanda kapısının önüne çöp torbası koyan için bile demediğini bırakmaz...oysaki kişi kendi dairesinin önüne kendi çöpünü koymuş ve kimseyi de engellemiyor..bunun gibi çok örnekler var...
bir de kimseye mutluluğu keyif yapmayı birşeyin tadını çıkarmayı hakgörmüyor...radyodaki dj bile şarkının tadını çıkarın gibi bir laf ettiğinde tadını çıkarmak deyimini bile eleştiriyor..dünkü çocuklar neler de biliyor falan diye....burdan da anlıyorum ki kendisi kurallara harfiyen uyarak erişemediği mutluluğu yakalayamadığı için kurallara o kadar da uymayan kişilere mutluluğu layık göremiyor... evet kendisi 72 yaşında haklısınız...5 gün içinde biraz olsun kendini mutlu hissediyor olması bile mucize gerçekten...ben bile telkinleri ilk dinlediğim zamanlar iyi hissetme etkilerini 2. haftada anlamaya başlamıştım...yorumunuz ve desteğiniz için teşekkür ederim :)

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla