Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-09-2008, 02:26 PM   #16 (permalink)
selinarosa
Teğmen

Tesekkür: 24
67 Mesajinıza toplam 232 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
selinarosa is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Türkçemiz "Turkche"leşmesin...

Alıntı:
xeyn Nickli Üyeden Alıntı
Ne güzel bir uyarı teşekkürler.Ama gözüme takılan bir düzeltmeyi de ben yapayım:)
''ahmet,belgin,duru'' denmez ''Ahmet,Belgin,Duru'' denir yazılmış ama orda 'denir' kelimesinin yerine ...'şeklinde yazılır' olması gerekir çünkü birşeyi derken,söylerken büyük harf olmaz büyük harf yazarken gecerlidir oyüzden orda 'denir' kulllanılmaz bence yani nasıl dikkatimi cektiyse bilmiyorum
Hepimiz hata yapıyoruz işte. Mesela geçmişte Türkçe, dilbilgisi vs. derslerinde öğretmenler beni çok beğense bile bazen ben de fazlasıyla komik ve saçma hatalar yapıyorum. 44
Aslında evet, önemli olan hatasızlık değil; duyarlı olmak olmalı.
Mesela şimdi benim de içimden geldi. Noktalama işaretlerinden bahsedeyim!
*Ne güzel bir uyarı (virgül) teşekkürler (noktadan ve virgüllerden sonra boşluk kullanılır; ama ''ama'' ile devam edilmesindense noktalı virgül kullanıp devam etmek daha doğru olur. '' teşekkürler; ama gözüme takılan....''
''orda'' yerine de ''orada'' bu hatayı ben de bazen yapıyorum. Aradaki harfleri yiyerek! 44
selinarosa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla