Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-10-2011, 12:37 PM   #27 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Ev Hanımlığı Kabus mu?

Ev hanımlarının temizi titizi de var elbette, fakat en büyük sıkıntıyı çalışan hanımların çektiği
aşikar... Çevremde ve topluma bakarak söylüyorum, yüksek tahsil yapan ve ekonomik özgürlüğünü
kazanmış hanımların yetiştirdiği çocuklar daha donanımlı ve zeki oluyor, daha iyi okullarda okuyor ve
hatta daha iyi evlilikler yapıyorlar. Görev yaptığım Doğu illerinin birinde (il'in adını veremem spekülasyon olabilir)
hanımlara evlenirken çok yüklü miktarda altın ve değerli mücevher takıldığını bizzat görmüştüm. Bu hanımların
bir çoğu o kadar rahattı ki, gezmeye giderler, kocalarının gelmesine yakın fırına bir çocuk gönderir, bir tepsi yemek yaptırırlardı.
Yaşadığım o renkli günleri hiç unutmadım, hani bazen şehirli ve okumuş kesimdeki kadınların bazen daha fazla ezildiğini görüyorum.
Tabi bu çok çeşitli yaşantı şekillerinde farklılıklar da mevcut, fakat bence de ev kadınlığı zor zanaat vesselam!
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla