Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-07-2011, 11:51 AM   #6 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Kadına Şiddet

Aslında fiziksel şiddeti bırakın asıl sessiz şiddet, ebeveynler tarafından uygulanıyor.
Çekirdek ailede, öncelikle erkek çocukları yücelterek, kız çocuklarını hep bir adım geriden yürüterek...
Bir ara G. Doğu'da r vakaları ne kadar fazlaydı, hala da oluyor böyle şeyler ve işin acı yönü
annelerin de bu işe alet olması. Kadın'ın cahil bırakıldığı ülkelerde, o ülkenin erkeği de kadını da sorunlu oluyor.
İş yerlerinde evli olsun bekar olsun, biraz güzelce bir kadına, tacizkar şekilde bakmak, odasına girmek,
amiyane bir tabirle asılmak da bir şiddet göstergesi bence... Bacaklarını sonuna kadar açıp oturmak, balkonda atlet giymek,
plajda güneşlenirklen etrafı karın görmeden kolaçan etmek, bunlarda şiddet...Okumuşluk her zaman özgüven vermez, sadece sizi biraz cilalar, statü verir, para sağlar, önemli olan sizin bu okumuş olma durumunu ne kadar sindirebildiğiniz, "ben okudum, beni nasıl ezebilir bu adam, ben bir insanım, bana insanca, layık olduğum gibi davranılmalı demeniz gerekirdi... Yanlış anlamayın
sizin gibi benzer bir hayat süren bir tanıdığım vardı, hayatı ziyan oldu, yalnız şimdi bir durumu anlattığımda bana kızmayın, bu tanıdığım bayan yıllarca dayak yedi, çok ayrılmalara kalkıştı, ayrılamadı... Bu durumlarda ben kadın'a suçu buluyorum, çünkü
tekrarlayan bir duruma katlanmak, onun da aslında normal olmadığını gösterir, zayıf olduğunu... İstersen dini nikahın da
olmasın önemli değil, ama kadınlık onurun desturun olsun, yapılacak ilk ve önemli şey, adam'ı terkedip, ardına bile bakmaman, kolay gelsin ve kusura bakma ama çoktan haddini bildirmeliydin, neyse hiçbir şey için geç değildir diyelim, ve öyle olsun...
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla