Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-05-2011, 03:17 PM   #43 (permalink)
schizophren84
Teğmen

Tesekkür: 50
43 Mesajinıza toplam 111 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
schizophren84 has a spectacular aura aboutschizophren84 has a spectacular aura aboutschizophren84 has a spectacular aura about
Standart Cevap: Büyük Üstat Mevlana ..

Alıntı:
by M.Ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Belki de vardır.Nerden biliyorsunuz ?

Siz de var olmadığına inanmak istiyor olabilirsiniz.Var olduğuna inanmak isteyenler varsa, olmasını istemeyenler de olabilir tabi.

Buna reenkarnasyon demeyiz belki de enkarnasyondur :)

Buna neden inanmak isteyip istemediğimiz önemli olan.

Bence sizi rahatsız eden şey reenkarnasyonun olması değil, bunun dine ters düşmesi.

Mevlananın bu sözlerinden farklı anlamlar çıkarıp istediğimiz doğrultuya getirmek yerine direkt olarak dediği şey ne ise onu anlamamız gerekmez mi ?
belkide vardir belkide söyledir belkide yoktur dersek isin icinden cikamayiz, belkide vardir demenin bir anlami yokki, inaniyorsaaniz inaniyorsunuzdur inanmiyorsaniz innamiyorsunuz bu kadar nokta,
ben dedimki bana göre yoktur, kendi sahsi görüsüm, arkadasim var olduguna inaniyor saygi duyuyorum dedim orada, ama mesneviyi okudum tasavvufla ilgileniyorum, ben mevlanin böyle bir sey dedigini ima ettigini görmedim dedim. "ben görmedim" demek ben görmedim demektirki, ben görmedim diye olmaz demiyorum farkindaysaniz,

benim dinim beni ilgilendirir, benim yaptigim isler beni ilgilendirir, ama olay reenkarnasyon diye, hmm demekki dini acidan düsünüyor gibi benim yerime düsünmeniz anlamsiz, zira ben inanmiyorum iste olay bu kadar bitti yani, belki dini acidan belkide dini acidan degil bu sizi ilgilendirmezki, ben arkadasim inaniyor diye hmm demekki dini acidan düsünmüyor demedimki dimi. yani onun baska düsüncelerini bu isin icine katmadim demek istiyorum.

mevlananin bu siirinden farkli anlamlar cikarip reenkarnasyona dayandiran ben degilim, sadece demek istedigim burda reenkarnasyondan bahsetmiyor bence dedim. mevlananin yazdiklarini herkes mevlananin anlatmak istedigi demek istedigi gibi anlayabilseydi zaten ortada böyle bir konusma olmazdi. yani demek istedigim herkes nasil anliyorsa öyle anliyor tipki istanbula bakip siir yazan orhan veliyle, yine ayni istanbula bakip küfür eden bir insan gibi. keske sizin dediginiz gibi yazilanlar oldugu gibi algilanabilseydi...

saygilarimla