Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-04-2011, 03:34 PM   #12 (permalink)
herşeyim çocuklarım
Teğmen

Tesekkür: 170
48 Mesajinıza toplam 125 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
herşeyim çocuklarım is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 90'a, 10'un Sırrını Keşfedin

Alıntı:
Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Farka bakın! İki farklı senaryo. İkisi de aynı başladı. İkisi de farklı bitti. Neden? 90/10 sırrı inanılmazdır! Çok azımız bunun farkındadır. Sonuç? Pek çok insan gereksiz yere stresten, dertlerden, problemlerden ve baş ağrısından acı çekmektedir. Bu sır nedir?

Hayatın %10'u, sizin başınıza gelenlerden oluşur. Hayatın diğer %90'nına ise, sizin bu başınıza gelenlere nasıl davrandığınızla karar verilir. İnsanlar anlamsız şeyler söyler ve yaparlar. İnsanlar hasta olurlar. Arabalar bozulur. Uçaklar geç kalır ve bütün planlarınızı alt üst ederler. Trafikte bir sürücü canınızı sıkabilir v.s. Bu %10'luk kısım tamamen sizin kontrolünüz dışında gerçekleşir. Diğer %90'lık kısım farklıdır. Diğer %90'lık kısımı, siz belirlersiniz....

Nasıl? Olaylara yaklaşımınızla! Nasıl tepki verdiğinize bağlı olarak. Olanların %10'unda hiç bir kontrolünüz yok. Diğer %90'ı ise sizin tepkinizle belirlenir ki; bu tepkinin şekli de sizin seçiminizle oluşur.

Verdiğimiz tepkilerin, kontrolümüz altında olduğunu hep hatırlayalım!

Alıntı: Evrenin Hediyesi

süper süper süper..
ben de sabahları sık yaşıyorum bunları ama anladım ki kontrollü olmam gerekiyor:))
neyi seçersek onu yaşıyoruz yine yine yine
herşeyim çocuklarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla