Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2011, 06:16 PM   #4 (permalink)
cent
Binbaşı

cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all
Standart Cevap: KUANTUM SIÇRAMA NEDİR?

HASTALIKLAR VE ANLAMLARI
Hastalıkların çoğu, düşünsel bir nedene dayanır. Kişi bu neden konusunda bilinçsiz olduğu için, onun kör noktasıdır bu. Zâten öyle olmasa, hastalığın nedenini fark eder ve çözüme ulaşır.
MİGREN
Nedeni: Mükemmelliyetçilik. Yaptığını bir türlü yeterli bulamamak. Kendisini içten içe ve sürekli olarak eleştirmek. Bu gibi kişiler, aynı zamanda başkalarını da sürekli olarak eleştirirler ve kırıcı olurlar. Kimseyi beğenmezler.
Çekirdek İnanç: “Mükemmel ve benden beklenildiği gibi birisi olamazsam, güvende olmam.”
Yeni Kodlama:
Sevgili sürüngen beynim. Şimdi sana, güvende olmak· için gerekli olan yeni kararımı bildiriyorum:
Sevilmek ve takdir edilmek· için, mükemmel olmak zorunda değilim.
Kendimi seviyorum ve olduğum halim,· zâten tam ve eksiksizdir.
Ben sâdece, o anda yapabildiğimin en iyisini· yaparım. Ve o işi yaparken de, bunun keyfini çıkarırım.
Yaptığım iş, beni· değerli ya da değersiz yapmaz.
Başarılı ya da başarısız yapmaz.·
Ben· nasılsam, zâten öyle iyiyimdir.
Bu kararımı uygulamanı istiyorum.·
Bunu· bütün hücrelerime iletmeni istiyorum.
GUATR
Nedeni: Kendini ifâde edememek. Gerçek duygularını ve düşüncelerini söyleyememek. Bu gibi kişilerin özellikle kızgınlıklarını ve öfkelerini dışa vurma konusunda problemleri vardır.
Çekirdek İnanç: “Kendimi ifâde edersem, güvende olmam.”
Yeni Kodlama: Sevgili sürüngen beynim. Şimdi sana güvende olmak için gerekli olan yeni kararımı bildiriyorum:
Duygu ve düşüncelerimi özgürce ifâde ettikçe,· güvende olurum ve güçlü olurum.
Düşüncelerimi ifâde ettikçe, insanlarla· gerçek bir iletişim kuruyorum. Anlaşılıyorum kolayca.
İşte yeni düşüncem· budur.
Bu düşüncemi derhal bütün hücrelerime iletmeni ve uygulamaya koymanı· istiyorum ve sana şimdiden teşekkür ediyorum.
KALPLE İLGİLİ SORUNLAR
Nedeni: Sevgi alış-verişinde tıkanma. Sevilmediğine inanma. Küskünlük, terkedilmişlik duygusu ve bir daha yanı durumu yaşamamak için kalbin kapatılması. Katı ve sert durmak.
Çekirdek İnanç: “Seversem ve sevilirsem, güvende olmam.”
Yeni Kodlama: Sevgili sürüngen beynim. Şimdi sana güvende olmak için gerekli olan yeni kararımı bildiriyorum:
Kalbimi sevgiye· açıyorum ve bunun beni güvende tutup, güçlü kılacağını biliyorum. Sevgimi ifâde ediyorum. Kimse benim kalbimi kıramaz, ben izin vermedikçe.
Sevmek ve· sevilmek beni güçlü kılar.
Sevginin kaynağı bendedir. Bir kişiye bağlı· değildir.
İşte bu düşünceler, beni güçlü ve güvenli kılar.·
Şimdi bu· düşüncemi uygulamanı istiyorum.
BOYUN SORUNLARI (FITIK, DÜZLEŞME)
Nedeni: Kontrol. Değişimden korkmak. Sürpriz gelişmelerin kendilerine zarar vereceğini düşünmek.
Çekirdek İnanç: “Kontrol ettikçe, güvende olurum.”
Hayata güveniyorum ve kendimi hayata bırakıyorum· (bunu birkaç kez söyleyin.) yaşadığım her şey beni daha ileriye götürür. Güçlü ve olgun birisi haline getirir.
Hayata güveniyorum. Rahat ve· huzurluyum.
Şimdi gevşiyor ve rahatlıyorum.·
İşte bu düşüncemi· uygulamaya geçirmeni istiyorum ve eski kararımı iptal ediyorum.
BEL FITIKLARI
Nedeni: Kendileriyle ilgili olmayan sorumlulukları taşımak zorunda kalmak.
Çekirdek İnanç: “Sevdiklerimin yükünü üzerime alırsam, güvende olurum.”
Ben, sâdece kendi hayatımdan· sorumluyum ve kendi hayat sorumluluğumu taşıyorum.
Başkalarının yüklerini· ve sorunlarını omuzlamak zorunda değilim.
Onlar da kendi hayat· sorumluluklarını kolayca taşırlar.
Hafifliyorum. Bir kuş kadar.·
· Sapasağlam ayağımı toprağa basıyor ve kendi planlarımı uygulamak için ilerliyorum.
ASTIM
Nedeni: Hayatı haketmediğini düşünmek. Suçluluk duygusu içinde olmak.
Çekirdek İnanç: “Neşeyi, başarıyı ve huzuru kabul etmezsem, güvende olurum.”
Hayatı solumayı hak· ediyorum.
Mutluluğu ve huzuru hakediyorum.·
Ben, hayatın bana sunacağı· her türlü bolluğu, iyiliği ve başarıyı almayı hakediyorum.
Hayatı· ciğerlerime dolduruyor ve bu havayı bütün hücrelerime ulaştırıyorum.
ŞEKER (DİABET)
Nedeni: Hayatı sâdece bir görev olarak görmek, neşesizlik ve keyifsizlik hali. Neşeyle beslenememek.
Çekirdek İnanç: “Hayatım benim mutluluğuma hizmet etmez. Ben ona hizmet ederim.”
Hayatıma, neşeyi ve mutluluğu dâhil ediyorum.·
Keyif· alacağım ve beni mutlu eden şeylerle ilgilendikçe güvende olurum (bu cümleyi birkaç kez söyleyin).
İşimi büyük bir keyifle yapıyorum. Bir oyun gibi.· Yaptığım işin sonuçlarından çok, kendisiyle ilgileniyorum. Keyfini çıkartıyorum.
Denemenin ve oynamanın keyfini.·
İçimdeki çocuğu açığa· çıkartıyorum.
KABIZLIK
Nedeni: Elde tutmak ihtiyacı. Geleceğe karşı güvensizlik duymak ve akışa direnmek.
Çekirdek İnanç: “Kontrol edersem, güvende olurum.”
Kendimi hayatın akışına· rahatça bırakıyorum ve güvende oluyorum.
Bırakıyorum…bırakıyorum…ve güvende· oluyorum.
Akışı içimde hissediyorum.·
Rahatım ve huzurluyum.·
Ben· de kendimi yeniliyorum. Her an.
DİZLERDE SORUNLAR
Nedeni: Güçsüzlük. Kendi hedeflerini gerçekleştirme konusunda duyulan korku.
Çekirdek İnanç: “Bana başkaları tarafından sunulan hedef için yaşarsam, güvende olurum.”
Yeni Kodlama: sevgili sürüngen beynim. Şimdi sana güvende olmak için gerekli olan yeni kararımı bildiriyorum:
Kendi hayat amaçlarım doğrultusunda yaşayıp,· beni mutlu edecek şeyleri yaparak güvende ve güçlü olurum.
Yeni kararım· budur ve bu kararımı uygulamanı istiyorum.
RAHİMDE VE MEMEDE MİYOMLAR
Nedeni: Cinselliğin ve kadın kimliğinin reddi. Kendini değersiz görme.
Çekirdek İnanç: “Kadın kimliğimi reddedersem, güvende olurum.”
Kadın kimliğimi ve cinselliğimi kucaklıyorum. Kabul ediyorum ve özgürce ifâde ediyorum, beni güvende tutacak olan yeni kararım budur (bu cümleyi birkaç kez okuyun.)
Kendimi kucaklıyorum. Olduğum halim,· tam ve eksiksizdir.
Değişmeye ve değiştirmeye ihtiyaç duymuyorum.·
· Öylece kabul ederek güvende oluyorum.
Kadınlığımı kabul edip-kucakladıkça,· kendimi sağlıklı hissederim. Huzurlu ve mutlu olurum.
MS
Nedeni: Hayatı uzanıp-alamamak. Suçluluk duygusu hissetmek. İstememek ve elde etmemek.
Çekirdek İnanç: “Uzanıp-almazsam, güvende olurum.”
Ben, arzu ettiğim şeyleri uzanıp-almayı seçiyorum ve· bu, beni güvenli kılıyor (bu cümleyi birkaç kez okuyun).
Beni mutlu edecek· olan şeyleri uzanıp-alırsam, güçlü ve güvende olurum.
Ben, sâdece kendi· hayatımdan sorumluyum.
Başkalarını mutlu ya da mutsuz yapamam. Ancak onlar· kendilerini mutsuz kılarlar.
Ben, kendimi mutlu etme yeteneğine sahibim ve· bu gücü kullanıyorum. Ancak o zaman güvende olurum.
sevgi ve saygıyla kalınzı

Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla