Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-12-2010, 11:29 PM   #4 (permalink)
vittoria è nostra
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all
Standart Cevap: Jane SMITH - daha iyi nasıl.... ZAMAN YÖNETİMİ kitabından alıntılar

testleri/soruları bir yandan sizlerle paylaşırken bir yandan bende cevaplamaya çalışıyorm.

benim cevaplarım:

• Niçin zamanınızı daha iyi yönetmek istiyorsunuz?
günümü dolu dolu yaşamak, her saniyemi verimli geçirebilmek, ruhsal ve fiziksel disiplinimi sağlamak için.
  • Bunun size ne gibi faydalar sağlayacağını umuyorsunuz?
her işimi zamanında bitirmiş olucam, dolayısı ile endişe ve sıkıntı hallerinden kurtulucam, planlı programlı oldugu için herşeyim kafa karışıklığı yaşamayacagım. her saniyemi verimli kullandıgım için hızla gerek kişisel yönden gerek ruhsal yönden gelişimim artıcak. işlerimi yapmadıgımdan dolayı suçluluk duygusu vs hissetmeyeceğim. çalıştıgım, kendim geliştirdiğim için dinlenme ve eğlence zamanlarımı haketmiş olucam.

ve yaşam sahalarım ve gün içinde bu sahalarda kullandıgım zaman ölçeğim (bu haftaiçi değerleri, 5gün=120saat):
  • Maaşlı iş: (bir işte çalışmıyorum)
  • Ev ve Aile: 20 saat (dışar işleri,ev işleri, yemek vs.)
  • Çalışma: 57 saat (kişisel ve ruhsal gelişim için tek adres:) =>>hayatımdeğişti.com,+ internet, msn, facebook,)
  • Sosyal aktiviteler: (maalesefki yok)
  • Eğlence: (yok= dışarı çıkmam, buhafta spor yapmadım, tv izlemem, sinemaya gitmem, pcden film izlemedim, herhangi bir hobimlede uğraşmadım.)
  • Bakım: 5 saat
  • Uyku: 38 saat
bunlar olan zaman ölçeği. ve bakıyorumda vakim geçmiş koca bir haftamı resmen katletmişim. ve aferim bana 15'inde yeni planıma başlama sözü verdiğim için. bir iki gün içinde bu kitabı bitirip bir planımı çıkarmak istiyorum çarşamba gününe kadar.

ve benim için önemli bir nokta; ben yaşam sahalarımda olması gereken zaman ölçeklerini şöyle -yaşam saha alanlarına- bölüyorum:
  • Uyku.
  • Bakım: kendi sağlığım için yaptığım cilt temizliğim, ilaçlarım vs.
  • Ev: ev iş, dışar işi (alışveriş, fatura, banka vs.), yemek yemek vs.
  • Spor: eğlence olmaktan çıkıp sağlıklı bir birey olabilmek adına yaşam biçimim olmalı.
  • Ders: Açıköğretim-İşletme dersleri, İngilizce, bilgisayar programı vs.
  • Kişisel Gelişim: kendimi geliştirme, başarı, kariyer vs. tüm kitap, makaleleri okuyarak kişisel gelişimime katkı sağlamak.
  • Ruhsal Gelişim: bilinçaltımı iyi yönde geliştirmek ve kendimi tanımak değerimi farketmek, var olan farkındalığımı arttırmak amaçlı olumlama, telkin, meditasyon vs konularda kendi çapımda araştırmalarıma devam ederek bu konuda gün geçtkçe daha fazla bilgi sahibi olarak ruhsal yönden kendimi geliştirmek.
  • Uygulamalar: olumlama, telkin, meditasyon, dua ve şükranlarım..
  • Maaşlı iş: şuan için bakmıyorum gündemimde değil ancak bulabilirsem bir işte bana uyacağını, çalışabileceğimi düşündüğüm bir işse de çalışabilirim elbet.
  • Sosyal Aktivite: şuan çin görünürde bir plan yok ama kendimden başka birilerine, çevreme yararlı olabileceğim böyle aktiviteler bulabilirsem katılmak isterim elbet.
  • Eğlence: hobilerim yani roman/şiir vs. kitabı okumak, resim çizmek, film izlemek. aslında bunların hepsi birer yaşam sahası olur:)) ama kaptırmamam lazım kendimi ve daha önemlileri mevcut şuan için:)
şimdilik bukadar aklıma geldi zamanla farkettiğim bişiler çıkarsa okudukça kitabı çarşamba gününe kadar ekleme yaparım. zamanları yazmıyorum onları en son iş olarak yapıcam.
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla