Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2008, 10:50 PM   #13 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart Ynt: Kadınlar Ne İster?

Alıntı:
melodis Nickli Üyeden Alıntı

Söylediklerin doğru,bende senin gibi düşünüyorum ama kendi toplumumuz için böyle.Freud aslında haklı çünkü batılılar çok daha farklılar bizim toplumumuzdan biz dinimiz ve inaçlarımızdan dolayı görmeden pek anlıyamıyoruz fakat gerçekten batılı devletlerde özellikle hristiyanlığı seçmiş ülkelerde Abd,fransa,ingiltere vs..örneğin geçen gün yabancı bir forumda bi bayan bazılarımızın kalbi balkonluda olabilir demişti anlayın artık...bi kadın yılda kocasını 54 kere aldatmış... kadın mevzusu açıkcası memleket meselesi Orhan Pamuk'un son kitabı masumiyet müzesi mi ne öyle bişey ismini tam hatırlamıyorum ama resmen anlatıyo kastetmek istediklerimi yani bizim toplumumuz ve diğer toplumlar arasındakikültürel ve düşüncesel bakış açısını çok iyi anlatmış...

Cem kusura bakma aldatma konusuyla bağlantıyı kuramadım. bu durumu savunmamı beklemiyorsun heralde?ama şuda bi gerçek aldatma konusunuda tartışırsak eğer hangi ülke olursa olsun bu konuda erkelerin eline kimse su dökemez...

Merhaba melodis,
Benim o örneği vermemin sebebini şöyle açıklıyayım,amacım tartışma ortamı yarakmak değil ama sonuçta forumlarında özelliği bu zaten,fikir paylaşımı yapmak...
Konuya gelince,ben bir çok avrupa ülkesinde ve abd'de bulundum kültürlerini çok iyi biliyorum mesela bizim toplumumuz sürekli şunu söylerler; "adamlar ne kadar şanslı" bunu söylemelerinin sebebi bahsettiğimiz ülkelerde hayat standartlarının çok yüksek olmasından dolayı.Oradaki insanlarda bizim gibi sakin ülkelere de ne kadar şanslılar diyor bunun sebebi ise aşk veya ikili ilişkileri genellikle belli bir sadakat düzeyinde yaşıyor olmamızdan kaynaklanıyor.Mesela biraz abd kültüründen bahsedeyim,orada erkeklerde kadınlarda kafasına göre istediği gibi aşk hayatını yaşarlar kimsede bişey diğemez,istediğinide yaparlar aksi bir durumda bir anormallik var diye algılanır bu bahsettiğim bekar olanlar içindi bi de evlilik boyutu var,işte orada can alıcı nokta Freud du 30 yıl düşündüren nokta burası...Amerikalı erkekler eşlerini pek aldatmazlar genellikle hoşlandıkları birileri varsa bunu açık açık söyliyip boşamak isterler kadınlar konusuna gelince de kadınlar erkekler gibi yapmazlar yani sahip oldukları erkekleri bırakmak istemezler eğer birilerinden hoşlanıyorlarsa gizli gizli halk dili ile kaçamak olarak adlandırılır(ki bu oran oldukça fazladır),bu şekilde ilişki yaşarlar,bunu gören bir erkekte ben gizli birşey yapmıyorumda benim eşim niye bana ihanet ediyor düşüncesi ile kendi kendine acaba kadınlar ne ister sorusunu sormaya başlıyor madem bu kadın bana aşıkdı o zaman ikinci birisine nasıl aşık olabilir diyor ve sürekli bunu sorguluyorlar bu anlattıklarım bizim toplumumuz için geçerli değil bizim toplumumuzda genellikle bayanların ihanet etme yüzdesi daha azdır yaparasa erkekler yapıyor,burası doğru fakat dediğim gibi hristiyan kültüründeki devletlerde erkekler bilindiği kadar eşlerini pek aldatmazlar açıkcası kadınlar daha fazla aldatıyorlar,bu konuda çok fazla istatistik ve araştırmaya rastladım ve canlı yaşadım...Neyse umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir...Sevgiler...

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla