Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-09-2010, 03:47 PM   #100 (permalink)
alluvamna

Tesekkür: 7
2 Mesajinıza toplam 11 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
alluvamna is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: İştah Açılması Etkisi

Alıntı:
hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kişi kendisini kötü hissetiğinde iştahi kesilir.Eğer bir şeylere çok üzülmüşseniz uzun süre bir şey yemek istemezsiniz.
Kendini iyi ve mutlu hissetme hali ise bazı kişilerde Antidepresan Etki dedigimiz iştah açılmasına neden olabilir.
Bir çok antidepresanda etki olarak iştah açılmasına neden olabileceği konusunda uyari bulunmaktadir.

Ritmotransda suçluluk duygularından kurtulan birey kendini mutlu hisseder ve artık kendisine değer verdiği için yemek yemeye başlar.
Bu içgüdüsel bir şeydir.
Bilinçaltı ile Bilinç Barışmakta ve bir şölen halinde birbirine yiyecek ikram etmektedirler.

Belki garip gelebilir sizlere. Ben babasının ölüm haberinden 3 saat sonra oturup yemek yemiş bir adamım. Ne zaman canımı sıkacak bir şey olsa iştahım açılır. Yukarıda yazılanların tam tersiyim neredeyse. Ve mp3 telkinlerin 3. günündeyim. Mideme sanki taş oturmuş. Bir oturuşta çeyrek deve yiyen beni, birileri hatırlatmasa neredeyse aklına gelmeyecek hale getirmiş. Bana yemeği hatırlatan tek şey mideme kramp şeklinde giren ağrıların, yemekten sonra rahatlatması bu üç gündür. Bunu yeni farkettim. Midemdeki kasılmalar bir şeyler atıştırınca geçiyor. Fakat yemek diye bir şey aklımda yer etmiyor. İlginç geldi bana. Çok garip hallerdeyim. Anlatırsam büyüsü bozulur diye şimdilik bu kadar. Daha anlatamam üzgünüm
alluvamna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla