Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-09-2010, 12:49 AM   #10 (permalink)
scouter
Üsteğmen

Tesekkür: 5,442
239 Mesajinıza toplam 759 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
scouter will become famous soon enoughscouter will become famous soon enough
Standart Cevap: Ben seni hiç unutmayacağım...

Sevgili Bluepebbles;

Hepimizin hayatında geçmiş yıllarda çok sevdiğimiz ayrıldığımız veya ayrılmak zorunda kaldığımız birileri var mutlaka. Onu andıkça ya da hatırladıkça acı çekmeye devam ediyoruz çoğu zaman.
İçimizde yaşattığımız ayrılık acısına gelince; bu acı kimi zaman terkedilmenin acısı, kimi zaman da çok sevdiğimiz, gözümüzden bile sakındığımız, çok değer verdiğimiz birinden beklemediğimiz, çoğu zaman da hak etmediğimiz davranışlara maruz kalmaktan kaynaklanıyor. Terkeden, çekip giden kendisini hayatın akışına bırakıveriyor ama biz kendimize onu unutma fırsatı verirsek onu tamamen kaybetmekten korkarak beynimize hapsediyoruz. Hapsettiğimiz o değil, kendimiziz aslında. Sürekli onu düşünerek, üzülerek gidene değil kendimize eziyet çektiriyoruz aslında. Onu düşünmekle o kadar meşgul oluyoruz ki karşımıza çıkan yeni fırsatların farketmeden elimizden uçup gitmesine izin veriyoruz.

Bu nedenle geçmişi, geçmişte yaşadığımız acıları ve bize o acıları yaşatanları affederek kendimizi özgür bırakmalıyız. Evet belki çok sevdiğimiz bir insanı ne yaparsak unutamayız ama onu affeder ve kendimizi özgür bırakırsak, onu hatırladığımızda, yada onunla tekrar karşılaştığımızda yüreğimizin eskisi kadar acımadığını görebiliriz.

Bir de bir çok insanın yaptığı bir hata var. Yerine birini koymak, ya da benzerlerinde onu aramak düşüncesi... Bir insanın kendi kendisine yapabileceği en büyük kötülük adeta. Gerçeği kalmadı kopyasıyla idare ediverin gibi bir şey :-))))

Neyse affetmek, unutamasak da affedebilmek, kendimizi özgür bırakmanın, kendi iç huzurumuzu yakalamanın en büyük anahtarı bence. Size Leman Sam'ın bir şarkısını hediye gönderiyorum :-)))

Sevgiyle kalın. Sizi çok seviyorum.İyi ki varsınız.

ANLADIM
Dun Gece Hiç Tanımadığım Bir Erkeğe
Sırf Sana Benziyor Diye Usulca Sokulup Merhaba Dedim

Tanıdık Bir Huzur Aradım Şaşkın Bakışlarında Dun
Bildik Bir Söz Bekledim Eskiden Kalma Öylesine
Konuştu Bir Şeyler Söyledi Beklediğim Sözler Bunlar Değil
Yüzüme Baktı Gözlerime Ama Senin Gibi Değil

Anladım Ki Hiç Kimse Hiç Kimse Sen Değil
Hiç Kimse Senin Gibi Canımdan Öte Can Değil
Hiç Kimse Senin Kadar Fikrime Huzur Değil

Hiç Kimse Senin Kadar Umuduma Yol Değil

Tanıdık Bir Huzur Aradım Şaşkın Bakışlarında Dun
Bildik Bir Söz Bekledim Eskiden Kalma Öylesine

Konuştu Bir Şeyler Söyledi Beklediğim Sözler Bunlar Değil
Yüzüme Baktı Gözlerime Ama Senin Gibi Değil

Hiç Kimse Senin Gibi Canımdan Öte Can Değil
Hiç Kimse Senin Kadar Fikrime Huzur Değil

Dönmektir sanırsın marifet. Arş dönüyor,yıldızlar dönüyor dersin : zahiridir gördüğün, zahirde dönersin. Marifet dönmek değil bulmaktır. Bilesin...
Hz.Mevlana....
scouter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla