Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2010, 12:00 PM   #27 (permalink)
planner
Üsteğmen

planner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,609
451 Mesajinıza toplam 1,748 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
planner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really nice
Standart Cevap: Ynt: Başarı Korkusu

Alıntı:
yakamoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başarılı Olmaktan Korkuyor musunuz?
1. Bunalımından bahseden bir arkadaşım olduğunda, genellikle kendi mutluluğumdan suçluluk duyarım.

2. Şansım iyi giderken, kıskandırmamak için bahsetmemeyi tercih ettiğim zamanlar sık olur.

3. Başkalarına "hayır" demem gerektiğinde zorlanıyorum.

4. Tam yeni bir projeye girişeceğim zamanlar, aniden yapılacak bir sürü iş bulur, onlara öncelik vermeye başlarım.

5. Herkesten önce kendilerini gözeten insanların bencil olduklarını düşünmeye eğilimliyim.

6. Yakından tanıdığım birisi bir işi başardığında, genellikle kendimi ona oranla kaybetmiş hissederim.

7. Bir konu üzerinde uzun süre konsantre olmak konusunda çok nadiren problem yaşarım.

8. Birilerinden yardım istemem gerektiğinde, onlara yük olduğumu hissederim.

9. Zıtlaşmayı önlemek için sık sık taviz veririm.

10. Bir konuda karar verdiğimde, çoğunlukla bu kararıma sadık kalırım.

11. Benim için önemli biri, beni övdüğünde utanırım.

12. Rekabet içeren bir aktivite içindeyken (spor, oyun, iş gibi) sıklıkla nasıl yapıyor olduğuma, ne kadar iyi olduğuma takıldığımdan, olayın keyfini yeterince çıkartamam.

13. Bence hayal kırıklığına uğramanın en garantili yolu bir şeyi çok istemektir.

14. Önemli bir işi ya da projeyi tamamladığımda, bunu kutlamaktansa, hayal kırıklığı yaşarım.

15. Kendimi, hemen her zaman kendim için koyduğum standartlara uygun bulurum.

16. Benim için her şey yolunda gitmeye başladığında, bir şeyler yapıp bozacağımdan korkmaya başlarım.

Test sonuçları
7, 10, 15 numaralı sorulara “Hayır ” için, diğerlerine “Evet” için 1 puan verin.

0-5 puan: Başarı ile aranız iyi
6-9 puan: Başarmakla ilgili korku ve tereddütleriniz var
10-16 puan: Korkularınızla başarınızı engelliyor olmalısınız
12 puan :Korkularınızla başarınızı engelliyor olmalısınız

Bunu daha önceden farketmiştim, galiba artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi.

Tüm bilgiler için teşekkürler.
planner isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla