Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-07-2010, 10:03 AM   #5 (permalink)
bigokyanus
Guest

Standart Cevap: Her yeni güne 1 tane...

Oğluma yazdığım bir yazı bugün paylaşmak istediğim...

Mucizenin adı ''Berkin''

Sen ruhumun prensi, sen gönlümün dinlencesi, sen yüreğimin bir tanesi. Tarifsiz bir aşkın tarif edilemez yücelikte sevgisi...
Sekiz Nisan sabahı kalbime kazıdım resmen seni, gözbebeklerinden yansıyan ışıkla... Lime lime oldu içim, dokunmak istedim sana ama sen dokunulmaya bile kıyılmazdın. Uzaktan baktım, yaklaşamadım ama en yakınımdaydın. Tüm benliğimle sevdim seni. Sen mucizeydin mucizenin ta kendisi. Tam beş ay olmuş annelik denen o muhteşem duyguyu tadalı, tam beş ay olmuş sen hayatıma anlam katalı...

Can oğlum, canım oğlum ömrümün baharı, içimin gülen yüzü, dünyanın en tatlısı, yakışıklı oğlum... Seni ilk öğrendiğimiz zaman geliyor aklıma, ultrasonda görene kadar inanamadım, titredim, durduramadım kendimi kontrol edemedim. Sanki bir rüyaydı, uyanmak istemeyeceğim bir hayal, bir düş...Doktor 1 cm.lik boyunu, bir de kalp atışlarını göstermiş işte bu onun kalbi demişti. Babanla göz göze gelmiştik, gözbebeklerimiz mutluluktan, sevinçten öyle parlıyordu ki... "O" demişti sana , sen bir bireydin. Bizi heyecanlandıran mutlandıran, ümitle yolunu gözlememizi sağlayan, merakla doğacağın zamanı bekleten bir bireydin. Erkek olacağını ilk anda hissettiğimiz, 2,5 aylıkken cinsiyeti belli olan, hızlı gelişen bizim yakışıklı bireyimiz. Evliliğimizin meyvesi, evimizin neşesi olacak bir birey :)

İçimde candın, canıma can katandın. O kadar farklı, o kadar muhteşem bir duyguydu ki seni içimde büyütmek, hissetmek, sevgiyle beslemek. Sayende anneler günü benim içinde anlam kazanmıştı, sen ise günün en güzel armağanıydın. Tam 1 aylık olmuştun seninle dolu dolu 1 ay geçirmiştik. Baban seni vekaleten çok güzel süprizler hazırlamıştı. Her şey çok ciciydi tıpkı benim oğlum gibi...11 Mayıs'ta ise konuşmalarıma gülümsemiştin. İlk gülüşün... O kadar sevimli, o kadar tatlı bir gülüşün başlangıcını görmüştüm. Rabbim dileyen herkese versin, seni öğrendiğim andan itibaren ettiğim yegane dua olmuştu. İyi ki doğdun minik kuzum, iyi ki varsın...

Öyle çok seviyorum ki seni, tarifsiz, hesapsız, karşılıksız... Ve öyle çok özlüyorum ki... Sanki hep vardın, sanki onca yılı sensiz değil de seninle geçirmiş gibiyim. En şanslı da benim sanırım 24 saatim seninle geçiyor, işe başlamayı bile senden kısa süreli de olsa ayrılacağım için hiç istemiyorum. Sanki kayıp gibi her anını izleyememek, sanki birden büyüyeceksin de göremeyecekmişim gibi... Ne yapacağım bilemiyorum, şimdiden üzüntü kaplıyor içimi...

Canım yavrum, eline diken batsa benim yüreğim kanıyor hatta bu yüzden aşıları senin yerine vurulmayı bile önerdim doktora, sütten geçmez mi dedim. Çalışmalar devam ediyor bu konuda ama şimdilik eski yönteme devam dedi. Her seferinde 3-4 aşı vuruyorlar; pnömokok aşısı çok canını yakıyor , senden daha fazla benimkini...

Tatlı kuzum, babalar gününe de seninle çok güzel süprizler hazırladık, sanırım babalar günü de ilk defa bu kadar anlam kazanmıştır baban için. Önce bilgisayarından başlayarak sevgi sözcükleri yazılı notlarla hediye yerlerine yönlendirdik babanı, gözlerindeki sevince değerdi her şey. İyi ki bizim canımızsın, minik oğlum, iyi ki doğdun.

Rabbimin tatlı emaneti, sana dair yazacağım o kadar çok şey var ki. Ömrüm yeterse yapraklardan hazırladığım günlükleri biriktirip 18 yaşına geldiğinde, gelişimini takip edebileceğin her sene oluşturduğum albümlerle sana hediye etmek istiyorum. Sen hayata tutunma amacım, yaşama sebebimsin. Rabbim seni ömrümden eksik etmesin.
Yüreğim, benliğim, tüm düşüncelerim artık sensin. Kendimi bile unuttum. Aldığım nefes bile sensin, aldığım nefes bile senin için.

Renksiz iç dünyamın rengarenk mevsimisin sen. Her şeye dönüşen, çok hızlı büyüyüp sürekli değişen. Aşka, sevgiye, özleme sayesinde inandığım, cantanem, nurtanem, birtanem... Rabbim sana hayırlı, sağlıklı, huzurlu, uzun bir ömür, her isteyene de senin gibi evlat versin. Allah'a emanet ol benim can oğlum, canımmm oğlummm...

Sevgimle....