Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-06-2010, 02:32 PM   #12 (permalink)
Nefti_
Teğmen

Tesekkür: 252
125 Mesajinıza toplam 575 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Nefti_ will become famous soon enoughNefti_ will become famous soon enough
Standart Cevap: Çıtır çıtır Kızılay simiti gibidir küçük mutluluklar..

Ben geldim:) Sınava az kalan şu günlerde çok mutluyum evet sınava az kaldı ve ben ara verdiğim kitaplarıma artık kavuşabileceğim.Okumak,okumak,okumak Rabbim ne müthiş bir olay..Kpss dediğimiz şu sınava aylarca hazırlanıyoruz neden sırf TSE standartlarında birer Türk vatandaşı olalım diye.Her neyse hayırlısı ders çalışıp çalışmama konusunda biraz terddütlüydüm.Bu zamana kadar yeteri düzeyde çalışmamışım diye düşünürken hocam beni gaza getirip son zamanlarda ne yaparsan kardır deyip millet deli gibi çalışıyor sen de delir deyince bir hevesle gaza geldim. Ama kısa sürdü.Bir de iş olunca gerçekten zor oluyor hele de sevmediğiniz bir türlü sevemediğini bir işte çalışıyorsanız daha zor.1 senedir işi bırakmaya çalışıp da hala bırakamadım bu arada.Aslında gerçekten bırakmak istemedim sanırım.Burası farkında olmadan kendime güvenmemi sağladı.İnsanları her zaman benden üstün görürdüm.İnsanların sandığım gibi mükemmel olmadıklarını gördüm.Onlara değerlerinden fazla değer verdiğimi burada gördüm.Kendini buranın merkezi zanneden fakat buradan başka bir yerde çalışabilecek kapasitede olmayan bir avuç insanla beraber çalışıyorum.Okumayan,kitap okuyanla dalga geçen,kendini hiç bir şekilde geliştirmeyen,tek okudukları internetteki magazin haberleri olan ya da yemek tarifleri olan bir avuç insan ile işte...Birlikte çalıştığım insanlar, kusura bakmayın ama bunlar gerçek, benim kapasitemde,benim bilgi düzeyimde değilsiniz,olmak içinde çaba sarfetmiyorsunuz o yüzden sizlerle konuşabileceğim bir konu yok.Oturup sizinle dedikodu da yapamayacağıma göre susuyorum.Selam verdiğime şükredin benceTatmin olmadığım,kendimi iş anlamında gelştiremeyeceğim bir yerde çalışıyorum,üstelik dışarıda bir sürü aç insan varken hakkım olmayan bir parayı alıyorum.İşe ilk başladığımda oturarak maaş alanın bir ben olduğumu düşünüp Rabbimden beni affetmesi için dua ederken şu anda burada bulunan görev itibariyle en üst şahıstan en alta kadar hiçkimsenin hak etmediği maaşı aldıklarını düşünüyorum.O yüzdendir ki aldıkları paranın bereketi de yok herkes borç içinde.Ama gitmeyeceğim ister ukalalık diye görün ister umursamazlık ki sizi umursamadığım doğru yine kendi bildiğimi okuyacağım çünkü siz bir şey bilmiyorsunuz.Benim hakkımda da karar verme yetkisine sahip değilsiniz.Burdayım siz farkında değilsiniz ama ben okuduklarım ile,katıldığım faaliyetler ile kendimi geliştirmeye devam edeceğim ve "karşınıza geçip ben bunları bunları yaparken siz neredeydiniz diyeceğim" günlerde gelecek elbette.Oh be içimi döktüm birikmiş olan daha çok şey şey var içimde ama bu kadar yeter şimdilik.
Nefti_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla