Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-06-2010, 12:58 AM   #5 (permalink)
Houner
Üsteğmen

Tesekkür: 673
413 Mesajinıza toplam 1,740 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Houner will become famous soon enoughHouner will become famous soon enough
Standart Cevap: sosyal fobi...yaşarken nefes alamamak böyle bişey...

Alıntı:
yeni bir hayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar;

Yazınızdan ben de ilkokuldayken vaktiyle bana bayağı iz bırakmış olan bir anımı hatırladım..İlkokul 1. sınıftayken öğretmenimiz birkaç günlüğüne izinliydi..Yerine gelen yeni öğretmen birgün müzik dersinde bize şarkı söyletmek istedi..Herkes istekli,parmaklar havada,ben ve birkaç kişide hareket yok..Sonucu tahmin edersiniz..Bütün öğrencileri şöööyle bir süzen öğretmen aralarından beni seçti..Kalabalık bir anda gözümde büyüdü ve tahtaya kalkmak istemedim.."Ben şarkı söyleyemem" dedim..Öğretmen o kadar ısrar etti ki ve bir sınıf dolusu öğrenci..Birkaç erkek öğrenci kalkıp kolumdan çekerek beni zorla tahtaya çıkarmak istediler...Gülerek alay eden bir sürü çocuğun içinde ne hissettiğimi tahmin edersiniz..Ve öğretmen,hala olayı gülerek seyrediyordu..Bu olay uzun yıllar kalabalık içinde söz almayarak,benim kendi halimde bir kişi olmama neden oldu..
Özellikle ilköğretim başta olmak üzere tüm öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin çok titizlikle bu göreve alınmaları gerekiyor..Kişisel gelişime sahip,insan ve davranış psikolojisini bilen kişiler olmaları gerekiyor..Ama maalesef çevremde tanık olduğum bazı olaylar bu konuda ciddi birşeylerin yapılması gerektiği yönünde..

Yaşadığınız her ne olursa olsun,değişim için geç değil..Bilinçaltınıza işleyen bu olumsuzlukları artık olumluya çevirme zamanı..
Ego ve suçluluk telkinleri ile başlayın..Yanına mutluluk telkinini de ekleyin..Daha sonra ihtiyacınıza göre diğer telkinleri listenize eklersiniz..Rehber bölümünde de merak ettiğiniz pekçok sorunuzun cevabını bulacaksınız..

Hoşgeldiniz yanımıza..
Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle..
evet katılıyorum öğretmenlerin artık sadece ders değil insan davranış psikolojisi, kişisel gelişim bilgilerinide alması GEREKTİĞİNİ düşünüyorum çünkü benimde ilkokulda öğretmenim dayaklarını aşağılamalarını küçük düşürmeyi hiç eksik etmezdi.Hatta çocuğa vurur gibi bile değil bayağı normal insanla dövüşür gibi tekme tokat döverdi..sonrası malum korkudan sınıfta altıma ıslatırdımsonra millet dalga geçerdi....Yaaa işte çok önemlii o yaşlarda yaşadıklarımız ama olabilir bunlar yaşanmış olsa bile bunları aşmamız kesinlikle elimizde..