Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2008, 11:11 PM   #25 (permalink)
tulu
Teğmen

Tesekkür: 0
30 Mesajinıza toplam 136 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tulu is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: hem evlenmek istemek hemde evlilikten korkmak?

Alıntı:
hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
mustang hariç hepinize, çok kızdım..bunlar nasıl sözler öyle...olumsuz millet, biz bir yanınızı düzelteceğiz derken siz diğer bir yandan başka bir şey çıkarıyorsunuz..ayıp valla.. kendi gelişimine bu kadar özen gösteren sizler evlenmiyorsunuz, nerede allahın kazması varsa evlenip, karşımıza kötü evlilik örnekleriyle geliyor..yontulmamış meşe odunlarının bize sunduğu, örneklerin karşılığı sizde olmalı ki..herkes bak insan ne güzel evlilik yürütebiliyormuş desin..ben atakandan evlilik korkusuyla ilgili bir telkin istiyeyim bari..koyalım buraya..dinleyin..ama o zamana kadar yeni blokajlar oluşturmayın..emi..saygılı sevgiler
Hayal ablacım niye kızıyorsun ki!Evlenmek denen olguyu başımıza kim sardıysa, bunun doğru olduğuna bizi kim inandırdıysa ona kızmak gerek diye düşünüyorum ben.Haklısın, yontulmamış, kendi işini yapmaktan aciz(sakın bu sözüme alınmayın ancak çevreme bakınca bunları görüyorum.) Kadınsa çalışma hayatına atılacak cesareti olmayan, kocam getirsin ben yiyeyim telaşında olan, erkekse evim temiz olsun, gömleklerim ütülü, bir de gece bedava aşna fişne.Eeee daha ne ki!Çevremdeki tüm örnekler bunlarken ve internet ortamında karısından veya kocasından çocuklarım olmasa anında boşarım martavallarını dinleyince, insanın ne evliliğe ne de karşısına çıkacak kişilere güveni kalmıyor.Doğru insan diyorlar bunların sayısı az hadi çekim yasası ile çektik diyelim.Bir de "benim, benim " diye aramızda kavga mı edicez güzel ablam.Sen beni tanıyorsun, bazen erkek düşmanı gibi hatta kaynana teröristi gibi konuşmalarımın sebeplerini az çok tahmin ediyorsundur.Yaaaa, bu saçmalığı bizim bilinçaltımıza kim soktu sorarım size.İllede hayatımızda bir çakılı çivi mi olması lazım.Yalnızlık Allaha mahsusmusmuş.Yok yaa, o da bizi yaratmış, çok isteseydi bir eş yaratırdı kendine, niye bizimle uğraşsın ki.Ama bunda bir bit yeniği var biliyorum.Ya bizi birileri kandırıyor, ya da hiçbirşey öğrendiğimiz gibi değil.Belki de bizler arka bahçedeki kümesin içinde yaşayan tavuklarızdır. Aklım almıyor benim niye bir erkeğe ihtiyacım olsun ki!Üremek için mi? (O zaman kontrollü üreyelim. )Hani hayvanlardan farkımız vardı, bizler onlardan farklıydık, biz düşünen hayvanlardık. Düşününce de kına kına geliyor.Benim aklım ermiyor.Sorgulamalarım sürüyor, ömrüm boyunca da sürecek.Ömrüm boyunca sürecek bir şey daha var ki, o da sana olan sevgim ve saygım, ablam benim.
tulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla