Konu: OLUMLAMALAR
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-07-2008, 03:36 PM   #42 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: OLUMLAMALAR

sevgili alen ben kimsenin aptal olduğunu ya da aptallık yaptığını düşünmedim ki..

sadece olayın bilimsel yanını ortaya koyarak yapabilecek gücün olduğunu göstermeye çalıştım..

değişimleri yaparken örneklendirme vermem daha rahat anlatabilmek içindi..

senin örneğinden yola çıkarsak; yaptığımız olumlamalar ya da diğer yardımcı etmenler değiştirmek istediğimiz boyanın üzerine yeni rengimizle sürdüğümüz fırça darbaleri değildir..

bir kova boya var rengi siyah.. üzerine yeni bir kovadan beyaz boya dökeriz.. sürekli döküş halinde eski kova taşar.. siyahın üzerine beyaz döktükçe önce beyaz arada yok olur sanki hiç bir şey olmuyormuş gibi gelir.. ardından siyahın rengi bulanır artık tam siyah değildir üzerinde bir füluluk vardır.. gittikçe renk açılır koyu gri gri derken açık gri olur ve kova beyaz boya ile dolmuş olur..

beynimiz düşüncelerimiz katı değildir.. akışkandır.. değişebilme yetisine sahiptir..
ilk mesajımda beynimiz canlıdır esnektir derken bu durumu vurgulamaya çalıştım..
dolayısyla durağan bir örneklendirme bu durum için uygun olmaz..

telkinler bunu bizim adımıza kolaylıkla zaten yapmaktadır.. daima üstünü vurguladığım konu..

peki eski kalıplarımıza sebep olan şey neydi.. davranışlarımız düşüncelerimiz..
bunları değiştirmediğimiz sürece telkinler beyaz boya akıtmaya devam ederken bizler siyah kova ile doldurmaya devam ederiz..
yardımcı çalışmalar elimize beyaz kova almaya benzer.. telkinleri desteklemek için bunları yapmak yararımıza olur..

yanlış ya da doğru benim benimsediğim bir görüş var..
bir eğitmenin yanından çıkarken kendimi rahatlamış doğruyu bulmuş hissetmiyor isem bana yararı dokunmuştur diyemem..
hepimiz birbirimizin yanlışlarını rahatlıkla ortaya çıkartabiliriz.. önemli olan çözüm yollarını da aynı rahatlıkla sunabilmektir..

eğer sen doğruyu aldığını düşünüyorsan saygım sonsuz.. bahsettiğin bir kişi yok ortada ki ben onu eleştireyim..
sadece ondan aldığın bir cümleyi sen bize yansıttın..
o zaman ya sen doğru yansıtmadın ya o sana doğru ifade etmedi..
sen genele yazdığın için ben de bilgim ölçüsünde kendi aktarımımı sundum..
yoksa atakan beyin ya da danıştığın uzmanının sözünün üzerine laf söylemek için değil..

benim mesajımdan senin payına düşen yok ise de bu konuda başka bir arkadaşımızın farklı anlamda işine yarar düşüncesi ile ekledim..

doğruyu bulmaya çalıyorsan bunun adı savrulmak değil araştırma yapmaktır..
ki sen zaten ilk geldiğin günden beri her konuyu gayet güzel incelemektesin canım..

inanıyorum ki en kısa sürede en doğru şekilde yaşamında olmasını istediğin her konuda başarılı olacaksın..

sevgiler..