Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-07-2008, 08:26 PM   #18 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart Ynt: İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

Alıntı:
kaan101 Nickli Üyeden Alıntı
Sayın Cem bey
Ben lise son sınıf Turizm Otelcilik öğrencisiyim.
Malum bilirsiniz zorumlu stajlarımız oluyor.
Şu sıralarda staj yapmaktayım.
Lise 1 itibaren hep ingilizce gördük biz malum tekrarlamamalar falan filan derken konuşma yeteneğini kaybettim.
En azından su anda başlagınç seviyesinin üstünde olduğmu zanediyorum kendimi fakat Konuşmakta ve yazmakta inanılmaz zorluk çekmekteyim
Neler önerirsiniz ?

Bİr sorum daha var ?
Yaklaşık bir ay sonra eylül civarı 1 2 aylık bir Yurt dışı inglizce kursuna gidicem kısmetse. . .
Bu 1,2 ay bana ne gibi bir katkı yapabilir.
Yorumlarınızı bekliyorum
Saygılarımla,Kaan
Merhabalar Kaan şöyle bi söz vardır,denize girilmeden yüzme öğrenilmez diye,yabancı dil elbette o dilin konuşulmadığı bir ülkede de öğrenilebilir çok çalışılarak ama yurtdışında geçirilecek olan zaman,özellikle sürekli yabacı dil eğitimi alıyorsanız(mesela bende lise 1den beri ingilizce görmekteyim)sürekli yabancı dil eğitimi alıyordum 3 aylık bir yaz kursuna gitmiştim abd'ye gerçekten dediğin gibi özellikle konuşma,ve dinleme bi de kelime çok gelişiyor.Anlıyacağın çok pratik yapma imkanın var istediğin zaman istediğin özelliğini geliştirebilirsin ama tabii bu tamamen sana bağlı bişey eğer yurtdışına çıktığında sosyal alanlarda çok bunulursan,arkadaş edinirsen vs. gerçekten etkili olur diye düşünüyorum,onun haricinde bazı ingilizce setleri var onlar da gerçekten kendi geliştirmek istiyosan özellikle yazma çok etkili ama dediğim gibi ben ve senin gibi kişiler daha şanslı bence çünkü bende dediğim gibi lise 1 den beri yabancı dil ağırlıklı eğitim almaktayım ve yurtdışında edinceğin tecübe önemli olacaktır münkün olduğu kadar sosyal ortamlarda olmanı ve arkadaş edinmeni,oradaki tv kanallarını izlemeni öneririm...

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla