Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-07-2008, 12:42 PM   #628 (permalink)
maximumfelix
Üsteğmen

Tesekkür: 2
121 Mesajinıza toplam 510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maximumfelix is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: matrix'e hükmedin

Alıntı:
mücevher Nickli Üyeden Alıntı
güzel bir şekilde açıkladığın için teşekkür ederim. super
peki somut olaylardan örnek verebilir misin maximumfelix cim.
yani bu şekilde iki noktalayıp da başarılı olduğun birkaç olay???
niyet konusunun önemli olduğunu ben de hissediyorum. çünkü kitabın son
sayfalarına doğru baya bi ilerledikten sonra kafama takılan bazı şeyler olmuştu.
hatta bazılarını burada paylaşmıştım. kitapta riçırt kendinize sorun soru sormak çok
önemli gibi şeyler söylediğinden o gün ben ilk defa yüksek benliğimle irtibat kurdum
( o benle defalarca irtibat kurdu sezgi olarak o zamana kadar ama ben anlamadım ya neyse)
dedim ki iki noktayı başarabilmek için bilmediğim öğrenmem gereken ne???.
birden niyet kelimesi geldi aklıma.. niyet etmiyordum ben. ve niyet ederek iki noktaya başlıyorum artık.
sonradan son sayfalarını okuduğumda kitabın zaten orada niyetin çok önemli olduğunu yazdığını gördüm.
buradan şunu anladım. bilmek istediğimiz, öğrenmek istediğimiz herşeyi biz zaten biliyoruz. super
ama unutmuşuz sadece. bunu da yüksek benliğimize soru sorarak öğrenebilme imkanımız her zaman var.
hala bilmediğim şeyler var belki de bu konuda ama ben yolunu öğrendim en azından diye seviniyorum.
yani yüksek benliğim istediğim her zaman benim yanımda ve her soruya hazır bekliyor gibi....
ben şimdi bu bilgiyi sindirmekle meşgulüm. yakında iki nokta uygulamalarım netice vermeye başlar diye umuyorum.
bir de senin ve birçok arkadaşımızın söylediği gibi bu işi oyun oynar gibi yapmak, sonuç odaklı olmamak,
yani hisleri bu işe pek karıştırmamak beklentileri sıfırlamak gerekiyor galiba.ama tabi ki bu sadece iki nokta
uygulamasıyla alakalı. yoksa hayatta neyin beklentisi içine girmişsek o başımıza geliyor.
bu na da beklenti yasası deniyor. çok farklı konulara girmiyeyim konuyu dağıtmayayım.
iki nokta yapıp da başarılı olan arkadaşlar burada eylem (düşünce) adımlarını yazarlarsa bizler için bir ışık olacaktır diye düşünüyorum. ışık ve fotonlarla oynamak güzel şey bea.....
mücevhercim, daha once de yazdıgım uzre ben de zaman zaman kücük mucizeler yasarım hayatıma dair, istedigim sey anında oluverır
ama ben genel olaral ımgelemeyı kullanıyorum ya da boyle olsun dıyorum ve oyle oluyor
burada sansım mı devreye gırıyor yoksa bu yontem mı ıse yarıyor onu cozebılmıs degılım
benım de su ana kadar halledemedıgım, olması ıcın cok ugrastıgım bırkac sey varbiri iyilestirme digeri,kendı ozel hayatımla ılgılı..
ıste bunun ıcın sızler gıbı bu kıtabı aldım ve okudum
anlamadıgım kısımlar ıcın de forumumuzdan bazı arkadaslardan uygulamayı nasıl yaptıklarına daır bılgıler aldım
herkesın tarzı farklı ılla aynı sıra olacak dıye bırsey yok
niyet herseyde cok onemlı, yani en basıtınden ınsanlar ıbadet ederken dahı once nıyet edıyor degıl mı?
sankı kucuk bır sırmıs gıbı bıze aslında her ıse nıyetle baslamamıs tavsıye edılmıs gıbı
aynı zamanda nıyet etmek gıbı, ben "istiyorum" hayal ablanın dedıgı gıbı "azmediyorum" demenin de cok onemlı olduguna ınanıyorum
bilince bir komut veriliyor azmedıyorum denilince sankı..
o yuzden evet cok onemlı nıyet etmek...
kuantum alana gırıs yapıldıktan sonra sadece ımgeleme yapmak da yeterlı olabılır
dedıgım uzre herkesın tarzı farklı
benım arkadasımın soyledıgı (o aslında sızın de arkadasınız yanı forumdan bırı adını yazmadım yalnızca)
bana bılınce soru sorulması gerektıgı ve ıcten gelen o sesın ınsana rehberlık edecegı
ve yol gosterecegı.
maximumfelix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla