Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-07-2008, 10:11 AM   #16 (permalink)
bulentaltinkaya
Teğmen

Tesekkür: 0
20 Mesajinıza toplam 138 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bulentaltinkaya is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: MUSTANG İLE EFT KONUSUNDA HERŞEY

EFT'de önemli noktalardan biriside, durumu net bir şekilde ifade edebilmek ve bütün açılarıyla birlikte temizlemektir. Örneğin: Gary Craig'in çalışma yaptığı bir adamın suya girme fobisi ile ilgili durum buna iyi bir örnek teşkil ediyor.

İlk cümle, "Suya girmeye başladığımda korkmama rağmen kendimi seviyor ve kabul ediyorum" diye başlamıştı ve duyguyu sıfırladılar, adam boğazına kadar suya girebilir hale geldi, bu arada bu çalışmayı havuz kenarında yaptıkları için denetleme imkanlarıda oldu. Fakat Gary Craig açıları gayet iyi bildiği için, adamdan kafasını suya sokmasını söyledi ve adam sokamadı, korkusu canlandı. Adam; "Su çeneme çarptığında yine korktum" dedi. Ama Gary bu ifadeyi dikkate almadan "Kafamı suya sokarken korktum buna rağmen....." cümlesiyle EFT yapmaya başladı ve defalarca tur atmasına rağmen etki etmedi. Adama sorduğunda ve adam cümleyi kendi şekliyle yine ifade edince, olayı yakaladı ve aynen adamın söylediği şekilde ifade ettirip, hissettirirken uygulamayı yaptığında korku temizlendi ve en son gördüğümde adam suyun içinde şapır şupur bi oraya bi buraya atlıyodu :) O yüzden bu konuya da dikkat edin. Sevgiyle kalın.