Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-03-2010, 09:55 PM   #43 (permalink)
SeLeNaS
Üsteğmen

SeLeNaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 232
246 Mesajinıza toplam 1,161 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
SeLeNaS will become famous soon enoughSeLeNaS will become famous soon enough
Standart Cevap: Psi Ball Oluşturmaa ( Deneyinn )

Alıntı:
doremifasolasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgi imgeleme diyorsun ama sevgi de zararlı olabilir. herşeyde kararında olmak lazım. sevgi de nasıl az olursa bir kıymeti olmuyor çok fazla olduğunda da tam tersi zarar vermeye başlıyor.ben bir örnek vereyim;sadece aşırı sevgi gösteren bir aile tutumunda büyüyen çocuklar şımarık ve sorumsuz bir kişilik geliştiriyorlar onun için disiplin şart. aynı bunun gibi insanın sevgi imgelemesi yetmeyebilir.
kendinde böyle bir hüneri keşfettiğinde tanrılığa oynayabilirsin çünkü kendine çok güveniyor ve kendini had safhada seviyor hale gelebilirsin;
megolaman,
narsist
kibirli bir kişilik.
özetle başkasına zarar vermek bir tarafa ben asıl kendime zarar vermekten bahsediyorum. ve herkesin bu konuda dikkatli olması gerektini bir iç-disiplin geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum, yanılıyorsam söyleyin lütfen.
Benim kasd ettiğim bu değil canım.Tevazuyu elde bırakmadan sahip olduklarımızın farkında olup bunları iyi olan için kullanmak.Elimizdeki maddi manevi her türlü zenginliği iyi yada kötü için kullanmak bizim elimizde.Bizler tanrı değiliz ama ne demiş rabbimiz '' beni başka yer de arama ben sana şah damarından bile daha yakınım '' Her birimiz ondan bir nefes taşıyoruz bu yüzden mucizevi varlıkalr olmamız doğal.Bunun farkındalığına varmak bence harika bir duygu,Allah herkese nasip etsin.Ve tevazuyu elden bırakmadan,bu enerjimizi güzele kullanmayı...
SeLeNaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla