Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-02-2010, 03:51 PM   #9 (permalink)
suskun_prens
Teğmen

suskun_prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 438
33 Mesajinıza toplam 235 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
suskun_prens is on a distinguished road
Standart Cevap: Bu oyunlar zararlı!

Alıntı:
suzansuzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
silkroad..oyunu sizce sakıncalı mıdır.16 yaşında ki oğlum bütün gün oynayıp duruyor.
Kesinlikle zararlıdır. Ayrıca sadece onunla da kalmıyor zararlı olan belli başlı online oyunlar: Silkroad, Metin2, Knight vs gibi oyunlar, Level yani Oyuncu karakterinin seviyesi ni yükseltmek için bağımlılık yapıyor. Kısacası bir kişi level atladığında karakteri gelişiyor, daha güçlü oluyor ve karakterine yeni eşyalar örn: Kılıç, zırh vs gibi materyaller alabiliyor.
Ben Yaklaşık 2 ay öncesinde Metin 2 oynuyordum ama artık bıraktım. bıraktığım için mutluyum. günümün çoğunu onun başında geçiriyordum. bir gün kendime sordum "Ne için" yani ne için bunu oynuyorum?? mantıksal bir cevap bulamayınca oyunu bırakmaya karar verdim. şimdi gayet mutluyum. sosyal aktivitelerime zaman ayırıyorum ve Bu gibi oyunlar oynayan arkadaşlarıma da bırakmalarını Tavsiye ediyorum.
Saygılar...

suskun_prens isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla