Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-02-2010, 03:37 PM   #15 (permalink)
derya hanim
Üsteğmen

Tesekkür: 4,279
243 Mesajinıza toplam 1,555 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
derya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the roughderya hanim is a jewel in the rough
Standart Cevap: Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.

Haftanin 5 gunu yapilacaklar ; evi supur ,evi sil ,ortaligi topla her ne kadar topla topla bitmesede :)yataklari topla (sabah kahvemi ictikten sonraki ilk isim) ozellikle tuvalete ozon dok etrafini hazir islak mendille sil .Mutfak dolaplarini bezle dolas . 1 gun arayla koltuklari sil ister deri olsun ister kumas bez gecir sabunlu su ile .Lavabolara ilac puskurt yada cok kirliyse ozonla silebilirsiniz .Tv tozunu iyice almali. Haftada 1 gun dipten koseden , yani koltuk altlarini supuruyorum .Halilari balkona .Buzdolabi bosaltilacak silinecek .Yorganlar balkonda havalanirken carsaflar degisecek .Tuvalet ve banyonun duvarlarina ilac puskurtup silinecek . Ayda 1 kere yapilanlar ;Camlar silinirken ,tuller yikanacak tulleri islak asarim kendi kendine camda kururlar utu bile gerekmez .Mutfak dolaplarini bosaltip iclerini silinecek ,buzdolabi ve ocak cekilip arkalari ve kenarlari silinicek . Mesela bazi ev isleri var onlara liste yapamiyorum .Ornegin kapilar onlari gunluk degil bazen gunde 1 kac defa siliyorum cocuklarim kucuk ,cabuk batiyor .Yerleri bazen 2 defa silerim icecek dokuyorlar vs.. ama haftalik listemde detayli silip detayli supururum.
Hergun hali cirpip ,hergun cam silip ,hergun koltuklari cekip supuren ,elinde butun gun bezle misafirinin basinda bekleyenler var onlardan degilim cok sukur.
derya hanim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla