Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-01-2010, 09:13 PM   #25 (permalink)
Turhan
Üsteğmen

Tesekkür: 101
187 Mesajinıza toplam 1,304 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Turhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really nice
Standart Cevap: Otohipnoz gerçeğin kapısı

Arkadaşlar Merhaba,
İstek üzerine göz sabitleme tekniğini yayınlıyorum. Değişik varyasyonları olsada çok etkili bir metodtur. Dileyen arkadaşlar kendi sesleri ile kaydedip dinleyebilirler yada bir kaç kez okuyun zaten aklınızda kalır. ama akıl sesinizle söyleyin denilen yerleri kendinize söyleyin. hipnozun temeli telkindir. Kendinize telkinde bulunun. düşünmek yetmez söyleyin.
Kolay gelsin,

Otohipnoz Teknikleri
Göz sabitleme Tekniği:
Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer bulun.
Ortam sıcaklığı, koku, giysileriniz, ışık miktarı sizi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanmalı.( en azından ilk 5-10 seans için bunları sağlamanız işi oldukça kolaylaştırır.)
Rahat bir kaltuğa oturun, yada rahat bir yatağa veya kanepeye uzanın.
Gözlerinizi duvarda göz hizanızın üzerinde bir yere yada tavanda bir noktaya sabitleyin. Uzanıyorsanız seçtiğiniz nokta göz hizanızın gerisinde olmalı.
Derin derin 3 kez nefes alıp verin.
Şimdi tüm dikkatinizi göz kapaklarınıza verin. Seans boyunca “55” sayısını düşünün.
Şimdi göz kapaklarınızın iyice ağırlaştığını hayal edin. Ağırlıklarını hissetmeye çalışın.
Kendinize akıl sesinizle
“Gözlerim çok ağırlaşıyor....., Gözlerimin ağırlaştığını hissediyorum, gittikçe daha çok ağırlaşıyorlar..... Kendimi çok rahatlamış ve gevşemiş hissediyorum......
Göz kapaklarımı açık tutmam imkansız hale geliyor.....
Göz kapaklarımı kapatmam gerçekten çok iyi hissetirecek.....
Üç’e kadar sayacağım, saymayı bitirdiğimde göz kapaklarımı açık tutmam gerçekten imkansız olacak..
Bir.... Göz kapaklarım birbirine yaklaşıyor...
İki.... Göz kapaklarım isteğim dışında kapanıyor...
Üç .... kapanıyorlar.....kapanıyorlar......kapanıyorlar... ........
Göz kapaklarım birbirine yapıştı....kilitlendiler.
O kadar yapıştılarki artık onları istesemde açamam.....
Daha fazla açmaya uğraşmak istemiyorum....
Gözlerimi istediğim zaman açabilirim ama onları kapalı tutmak istiyorum...
Şimdi güzel bir ortamdayım.. Güzel bir bahçenin içindeki güzel bir havuzun kenarında yürüyorum.
Güzel bir bahar günü, Hava çok güzel saat öğleden sonra 3 civarında.
Havuzun kenarında yürümeye devam ediyorum. Havuzun çevresi kırmızı, beyaz ve sarı güllerle ve yaseminlerle çevrili....
Çiçeklerden yumuşak bir esinti geliyor güllerin ve yaseminlerin tatlı kokusunu getiriyor.
Yürüdükçe tatlı yasemin kokusu benimle yürüyor. Birden bire havuzun biraz ilerisinde ağaçların arasına kurulmuş bir hamak görüyorum. Bu güzel bahçenin ortasındaki hamağa uzanarak rahatlamauya karar veriyorum.
Hamağa uzanak onun rahatlığını hissederek dahada gevşiyorum.Kendimi çok rahat ve gevşemiş hissediyorum. ...........
Bu rahatlık ve gevşemenin tadını çıkartırken bir kuş gelip ağacın dallarında birine konuyor. Birkaç saniye sonra kuş tünediği yerden kalkarak bana doğru uçuyor. Gittikçe yaklaşıyor. Kuşun her hareketini izlemek istiyorum. Fakat sahnenin güzelliği gözlerimi kapatmaya ve derin bir uykuya dalmama neden oluyor."

Buradan sonra istediğiniz telkinleri, kurgulamaları yapabilirsiniz. (sigarayı sevmiyorum, hızlı koşuyorum. ideak kilomdayım, tenim pürüzsüz ve güzel ne bilim daha birsürü işte) Önceden hazırlamanız daha iyi olacaktır.

ÇOK İYİ ISRAR EDERİM.

Ben hayatın sunduğu tüm güzellikleri hakediyorum ve şu an kendime çekiyorum. Bolluk enerjisinin benimle dolaşabilmesi için şimdi izin veriyorum" . "Yüksek bolluk enerjisini hakediyorum ve vücudumu sarmasına izin veriyorum. Bu enerji ile uyum sağlıyorum"

Başta kendimi sonra herkesi affettim.
Turhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla