Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-01-2010, 09:42 PM   #33 (permalink)
muraturkom
Üsteğmen

muraturkom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
353 Mesajinıza toplam 1,516 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
muraturkom is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Herkes 2012 Diyor

Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bil. Bölüm Başkanı Prof. Dr. ETHEM DERMAN: Kıyamet senaryolarını eskiden yobaz din adamları üretirdi, şimdi para kazanmak için şarlatanlık yapan açıkgözler üretiyor. Bu senaryolar üzerinden bir endüstri yaratıldı. Hiçbirine inanmayın, söylediklerini sakın dinlemeyin. İNSANOĞLUNUN beyninin ilginç çalışmasının bir sonucu da kıyamet senaryoları’dır. Bu kavramı insanlar çok severler. Ben küçükken kıyamet olduğunda Tarsus kentinin yılanlar tarafından, Adana kentinin de seller tarafından yok edileceği anlatılırdı. Yani sürekli olarak kıyamet senaryosu üretilirdi. Bunların kökeni o zamanlar yobaz din adamlarıydı. Günümüzde ise kıyamet senaryolarının kökeni maalesef üçkâğıtçı, şarlatan tiplerdir. Bunlar inançsız ama para kazanma hırsı ile hareket eden insanlardır. Açıkgözlerin her zaman cahil insanların cebindeki parayı almaları olasıdır. Yazarsın bir kitap, en çok satan kitap olur, bu saçma sapan kitabı okuyan cahil insanlar buna inanırlar ve arkadaşlarına da aldırırlar. Bu kitapta yazan konular doğru mu yanlış mı diye sorgulamazsan bu konuda bilim adamlarının söylediklerine kulak asmaz isen normal olarak cahilliğin de devam eder. Son zamanlarda bu açıkgözlerin sayısı arttığı için kıyamet senaryolarının sayısı da hızla artmakta. “Marduk gezegeni Dünya’ya çarpacak!”, “Güneş yüzeyinde o kadar şiddetli patlamalar olacak ki kıyamet kopacak!” veya “Foton Kuşağı’na giriyoruz dikkat! Kıyamet kopacak” gibi. Daha başkaları da var Dünya’ya bir astroid çarpacak, dinazorların 60 milyon yıl önce olduğu gibi öleceğiz, yani kıyamet kopacak. Bunların hiçbirinin gerçeklik payı yok, TV’lere çıkıp uzun uzun anlatan üçkâğıtçıları, onlara çanak tutan yapımcıları sakın dinlemeyin.
Cevap vermesem, görmezlikten gelecektim. Arkadaşlar her duyduğunuza inanmayın, kendiniz ve insanlık adına hergün daha gelişerek, güzel, iyi işler yapmanızı, kafanızı bu tür uydurmaca dolmalara takmayın. evet janwajayan inanmış, ben onu yargılamıyorum. Ama bu tür mistik olaylar bizi yaşam karelerinden koparmaz mı?

https://skydrive.live.com/?cid=2232b...4&sc=documents

hayat hiç bir zaman adil değildir.
muraturkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla