Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-01-2010, 01:59 PM   #8 (permalink)
zümrütü anka zen
Teğmen

zümrütü anka zen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 472
157 Mesajinıza toplam 698 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zümrütü anka zen will become famous soon enoughzümrütü anka zen will become famous soon enough
Standart Cevap: kafam karışık

merhaba, sevgi dolu bir gün diliyorum sevginin olduğu yerde ,başarı ve azim olur.siz hayatı zor ve imkansız düşünürseniz, hayat size en olmadık zamanda bile zorluklarla karşılaştıracaktır. hiç ummadığınız bir anda sizin istediğiniz herhangi güzelliklerle karşılaşmadınızmı? bunu biraz düşün. etrafınızdaki insanları görmeye çalış,onların ne yaptıklarını ne düşündüklerini yada ne halde olduklarını ,kaç kişi bilgilerinin az veya yetersiz olduğunu farkedip kitap okumaya ,bilmediğini öğrenmeye ,en basitinden interneti doğru kullanmaya çalışabilmiştir .bir de bazı insanlar vardır,bütün yüklerini karşısındakine yükleyip hadi şu sorunum için veya şu dertten kurtulmam gerek çözüm bul ,siz de yardımcı çalışırken en son artık bazı nedenleri farkedersiniz.kendinizi nasıl tükettiğinizi tüm yapılanlardan memnun da olmazlar. sizden daha fazla alaka daha fazla ilgi ve son ,bitip tükenmiş bir birey olmuşsunuz.hayatı siz ve sizin çevrenizdeki insanlar zorlaştırır.ve siz buna izin verdiğiniz sürece devam eder.şimdi dur değin.bireylerle konoştuğunuz zmn sorunlarını tabiki dinleyin çözüm de bulmaya çalışın.ama sırf kendi yüklerini yükleyip siz düşünün siz ezilin ,düşüncelerinin farkındaysanız bir daha dinlememeyi seçin.hayat çok kısa ve bir günden ibaret.yaşam çok önemli ve bir o kadar da değerli siz bunu unutmamaya çalışın.kendinize zmn ayırın değer verin.tlf size ait olan değerleri alır. kaç defa reddettiniz tlf boş insanlar çoktur şu hayatta ''düşüncelerinizin kalitesi yaşam kalitenizi belirler.siz değişmeye karar verdiğinizde talihinizde değişir .mutluluk yüreğinizde saklı'' sadeca nasıl alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. oda zamanla olacaktır .biliyormusun ben kendimi ve düşüncelerimi değiştirmedikçe ve hayata karşı ,cesur davranmadıkça hayatımın kalitesi değişmedi .bunu uygulayan biri olarak yazıyorum.çevrem ,yaşam şartları sert ve olumsuzluklar çok fazlaydı. ama ben karalıydım çaresizlik içinde çare mutlaka ama mutlaka vardı olmalıydı.bunu yaşamak belki bazılarına dokunuyor veya onların başaramamış olmanın verdiği duyguyla engelller,zorluklar çıkartıyorlardı.dinlememeye çalışıyordum.bazen üzlüyordum.yaşadığım her acı her üzüntü benim öğrenmem gereken hayat dersleri olarak aldımbir öğretmendi bnm için hayata bu düşüncelerle bakıyorum snr daha güçlü olmaya ,doğrularımi ,fikirlerimi ve sınırlarımı korumaya başladım.başaracaktım.yenilmeyecek düşsem bile bir daha ayağa kalkacak ,yılmayacak bir azimle yürüdüm.hayatın zorluklarına karşı daha da güçlendim .kendime göre yaşamı kolaylaştırdım,neyi başardın derseniz ,yaşam içinde insanlarla kolay anlaşmayı ,yürümeyi ,güzel ve doğru düşünmeyi başardım.gerçekten başarmak çok güzel bir duygu ve şu anda parmakla gösterilen ,konuşabilmek veya görmek için dahi olsa işlerini ertelemek isteyen bile var.bununlada gurur duymuyorum. ama şu vardır ,bilgi aldıkça ,öğrendikçe ,mütevazi olmaya ,kendime daha çok güven duymaya ,farklı olmuştum. bzn öğrenmek beni korkutuyordu öğrendkçe ,bilgisizliğimi farkediyordum.o zmn daha fazla bilgi öğrenmeye ve kişisel gelişimle ilgilenmeye ,insanlara güven vermeye çalıştım.güvenilir biri olmak önemlidir.ama şu var lütfen insanlara güven verin ama ,yük taşıyıcı olarak kalmayın.siz kendinizi değiştirmedikçe, hayatın gerçeklerini görmedikçe kendinize faydanız olmaz .yaşayacağınız hiç bir duygu ve düşünceleriniz öğretmen olarak gelmez .değişim mutlaka olmalı bu site şimdiye kadar yapılmış bütün sitelerden gerçekten çok ama çok farklı.değişim senin bu siteyle olabilir .çnk site de istediğin her türlü bilgi var bu arada siteye içten tşk sunuyorum iyiki var ve hep olmanız dileğiyle...umut ediyorum istediğin her şeye ulaşırsın.hayat size siz kendinizi farklı görüp başarı getirmesi dileğiyle yardımınız önce kendinize ,sonra başkalarına olsun.her zaman özel biri olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın, olurmu.. umut her zaman yüreğinde saklı inançla yürü başaracaksın.sevgiyle kal.
zümrütü anka zen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla