Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-10-2009, 08:08 PM   #33 (permalink)
gecemavisi
Teğmen

gecemavisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 36
29 Mesajinıza toplam 164 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gecemavisi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Lütfen Yardım Edin!

Merhaba Mert Bey, sorularınızla beni düşüncelere sevk ettiniz gene. ne diyim tebrikler :) ve teşekkürler :)

Bu konuda çevrende bulunan insanlara bu soruyu sormanızı rica ediyorum, bildiğimizi sandığımız şeyler varsayımlardan gelir, ancak somut sonuçlar elde ettikten sonra eminlik düzeyimiz artacaktır, bu nedenle aşağıdaki soruyu çevrenizdeki 10 kişiye sormanızı rica ediyorum lütfen.
-Ben ölsem üzülürmüsün?
Sorabileceğim üç beş kişi var.onlarada sormak istemedim.çünkü vericekleri cevabı biliyorum.”tabiî ki üzülürüm,saçmalama ölmekte nerden çıktı falan… üzülmem diyenin çıkıcağını zannetmiyorum.
-Beni %kaç umursuyorsun?
N isimli kişi: % 20
M isimli kişi: & 60
Ö isimli kişi: % 50
P isimli kişi: % 30
G isimli kişi: %50
P isimli kişi: %10 tahmini bu soruyu kimseye sormaya cesaret edemedim doğrusu.

Yalnızlık ne demek ve yalnız insanlara ne olur?
- yalnızlık tek başına kalmak demek,hastalandığında bir bardak su verenin olmaması,akşam yemeğini tek başına yemek,sinemaya tek başına gitmek,mutlu olduğunda sarılabileceğin bir kalp olmaması,başına kötü bir şey geldiğinde sığınabileceğin bir liman olmaması gibi daha listeyi uzatabilirim ama gerek yok sanırım.
Yukarıdaki tip sonuçları ortaya çıkaracak durumlara kendinizi soktuğunuzda nasıl hissediyor ve davranıyorsunuz?
berbat hissediyorum, yatağa giriyorum ve günlerce çıkmıyorum, kimseyi görmek istemiyorum. İnsanlardan nefret ediyorum…vs

bir insanın 30 otuz senedir aynı karakterde insanları hayatına çekiyor olması sanırım tesadüf değil diye düşünüyorum.
Bu insanları hayatına kendin çektiğine ne kadar inanıyorsun?
- % 100
Hayatındaki durum ve olayların %kaçının sorumluluğu sende senin fikrince?
- % 50 ini diyim geriye %50 lik kısımsa benim dışımda diye düşünüyorum.

Burada bir çelişki yokmu sizcede?
Evet aslında çelişki var gibi görünüyo ama benim kastettiğim şuydu aslında evet bu insanları ben çekiyorum buna %100 inanıyorum.ama ilişkilerimin kötü ve ya iyi olmasının suçu ne %100 bende nede %100 onlarda olamaz diye düşünüyorum, o yüzden %50 dedim.
Eğer bu insanları hayatına kendin çektiğine % 100 inanıyorsan, hayatındaki olay ve durumların yalnızca % 50 sinden sorumlu olman nasıl mümkün olabiliyor? Açıklarmısınız lütfen.
hımm bunu pek anlamadım sanırım,tamam %100 ben sorumluyum.

İlişkilerinde Başarısız olduğunda kendine söylediğin 5 hikaye ne?
- önceden genemi ben, buda böyleymiş,buda nankör ve budala çıktı, artık bunu ben çektim,ben yarattım diyorum :)
Bu nankör ve budala insanları kendine çekmekle neler öğrendin? 5 madde lütfen.
kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeyi ve kimseye güven olmadığını öğrendim.
Nankörlüğün tanımı ve hayatındaki yerinden bahsedermisin? Nedir nankörlük?
Bence nankörlük,yaptığınız tüm iyiliklere rağmen bunları görmeyen,teşekkür ediceği yerde küfreden kişidir.artık hayatımda yeri olmasını istemiyorum bu tarz insanların zamanında fazlasıyla tanıdım böle insanları.ama bundan sonra böle birini tanırsam yada hayatımdan çıkaramıycam bir insansa bu sefer ona anladığı dilden konuşurum yani onun gibi olurum. Desemde ben kendimi biliyorum dayanamam,yapamıyorum işte hamurunda yok derler ya öle işte…

bir değil,iki değil bunu kaçıncı kez yaşadığımı bilmiyorum.dünyada gerçekten doğru düzgün insanmı kalmadı yoksa en bozuk karakterli olanlar mı beni buldu.anlayabilmiş değilim.
Bu durumdan ne öğrenmelisin?
- ne öğrenmem gerektiğini henüz bulamadım.
Tüm bu insanlarla olan deneyimlerinizden neler öğrendiniz?
kimseye güven olmıycağını, bugün yüzüne gülüp sevgi pıtırcığı olan insanın arkanı döndüğünde çok rahat seni satabileceğini, yaşadığın onca şeye rağmen her şeyi bir çırpıda silebileceğini(buda her şeyin sahte olduğunu gösterir)…vs öğrendim.
İlişkileriniz konusunda ne istiyorsunuz?
samimi,karşılıklı güven ve saygı içinde olmasını istiyorum.
Bu konuda neler yararlı olur?
bilmiyorum :)
Diğer kişi yada kişiler ne düşünüyor, neye ihtiyaç duyuyor, nasıl hissediyor?
bunu bilmem mümkün değil
Bu konudaki seçenekleriniz nelerdir?
anlamadım ?

Burada tam olarak olan nedir?
- Ne olduğunu da bilmiyorum,zaten o yüzden soruyorum.
Burada olan sizce nedir? Aklınıza ne geliyorsa yargılamadan yazın lütfen.
arkadaşlıklar,dostluklar konusunda öğrenmem gerken bir ders olduğunu düşünüyorum ama bunun nasıl bir ders olduğunu bulamıyorum.
Neyi farklı yapsan durumlar değişirdi?
- Bunu da bilmiyorum :(
Geriye dönük olaylar üzerinde düşündüğünüzde ortak nokta yada sık rastlanan neler var?
kişilerin benim karşımda gayet güleryüzlü ve iyi davranması,ama arkamdan tonlarca iş çevirmesi diye özetleyebilirim.
Aslında düşününce ..... yı farklı yapabilirdim yada yapmalıyım dediğiniz şeyler nelerdir?
mesela bu son olay üzerine konuşucak olursak benim yapabileceğim hiçbir şey olaylar tamamen benden habersiz benim dışımda gelişti.sadece o insana bu kadar değer vermeseydim bu kadar üzülmezdim diyebilirim.

bazı insanların yıllar süren kardeşlikten öte can dostları varken neden ben böyle yalnızım neden doğru düzgün arkadaşım yok.hep bu sefer tamam diyorum, bu sefer buldum bu düzgün bir insan.
Düzgün insanın sendeki tanımı nedir?
- samimi, güleryüzlü, maddi ve manevi paylaşımlara açık, dürüst, iyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta yanımda olacak biri :) benim için düzgün biridir.
Böyle arkadaşı olan tanıdığın kimler var?
ablam, eniştem, bir tane kız arkadaşım ve iki tanede erkek arkadaşım
Bu durumu oluşturmak için neler yapıyorlar sence?
bilmiyorum özel bişey yaptıklarını sanmıyorum yada ben görmedim,bilmiyorum.

Hayattaki korkuların nelerdir?
Yalnız kalmak, hastalanmak, fakirleşmek, sevdiklerime zarar gelmesi onlara bişey olması,birilerine maddi veya manevi ihtiyaç duymak, bide fobi diyebileciğim korkular var onlarda yükseklik,örümcek korkusu,bide havasız kalma korkusu mesela asansörde kalma gibi…

Küçükken en büyük korkun nelerdi?
sevdiklerimin ölmesi onları kaybediceğim düşüncesi beni çok korkuturdu,hala da korkuyorum. Bide karanlıktan korkardım, gece olmasındanda korkardım uyuyamazdım geceleri.bundanda hala korkuyorum diyebilirim küçükkenki kadar olmasada…

Şu sıralar ilişkiler konusundaki korkuların nelerdir?
Beni üzücek insanları artık hayatıma çekmek istemiyorum,en büyük korkum gene aynı olayları yaşamak.

İlişkilerinde sonuçları üretmeyi durduran şeyler neler?
- benim tarafımdan genelde bişey olmuyo açıkcası.
??? Senin sorumluluğun % kaç?
Son olayda % 0 diyebilirim.

Bu insanları hayatına çekme ve durumları "o" noktaya getirme konusunda kendi etkini % kaç olarak sorumlu görüyorsun?
Evet bu insanları ben çekiyorum çünkü bir dersi öğrenmem gerekiyo ve bu dersi geçemediğim için aynı olaylar tekrarlanıyo. Ama arkadaşlıkların bitmesiyle ilgili ben bişey yapmıyorum benim dışımda gerçekleşiyo.

Dışa açık olduğunda neler oluyor?
kötü şeyler oluyo.örnek ben bi sırrımı paylaşıyorum sonra o sır bir süre sonra bana karşı silah olarak kullanılıyo.yada ben kimsenin bilmesini istemiyorum ama yedi düvel öğreniyo…gibi

Dışa açık ve iletişimde olduğunda kendini % kaç güvende hissediyorsun?
hiç güvende hisstmiyorum.% 0

Güven duymanı ne sağlar?
paylaştığım şeylerin paylaştığım kişide kalması,bunu silah olarak kullanmaması. Başım sıkıştığında maddi veya manevi sığınabilceğim bir dostum olması

İlişkilerini düzenlemek için bir hedef cümlesi söylermisin?
- ilişkilerimi nasıl düzenliyceğimi bilmediğim için hedef cümlemde yok malesef…
Nasıl bir ilişki - arkadaşlık, dostluk, sevgili - istiyorsun?
samimi,yalandan ve çıkardan uzak, karşılıklı güven ve saygı içinde,sevgi dolu…vs

Hedef cümlesi bu konuda yaratmak istediğin şey ve değerleri yansıtan net ve zamana bağlı bir cümle olarak kurgulanabilir...
Ör: Kendimin ve karşı tarafın bütünlüğüne saygı duyarak kendimi rahatça ifade edeceğim ve güvende hissedeceğim ilişkiler oluşturmak istiyorum... gibi.
evet bu örnek cümle benim hedef cümlem olabilir,tamam beni anlatıyo “Kendimin ve karşı tarafın bütünlüğüne saygı duyarak kendimi rahatça ifade edeceğim ve güvende hissedeceğim ilişkiler oluşturmak istiyorum.”

Ve bu hedefi gerçekleştirirken alacağın risk nedir?
- herhangi bir risk olduğunu sanmıyorum ,varmı?

İstediğin ilişkileri oluştururken ne gibi riskler almaya hazırsın?
Eğer bir risk almam gerekirse her türlü açığım,alırım yani.

Ve hedef gerçekleştiğinde kazanacağın başarı/ödül nedir?
- bir başarı yada ödül olmasına gerk yok diye düşünüyorum.

İstediğin ilişki tarzını yaratıp senin için doyurucu dostluk, arkadaşlık v.b ortaya çıkardığında kazanacağın başarı/ödül nedir?
mutluluk,mutluluk,huzur,güven

"Nasıl biriyim" sorusunu sorabileceğin 5 kişilik bir liste hazırlarmısın lütfen?,
Bunu hazırlamam biraz uzun sürebilir.

Her şey için teşekkürler.bazı sorulara cvp veremedim ama siz açıklayıcı bişeyler yazarsınız herhalde.cevabınızı heyecanla bekliyorum.görüşmek üzere.sevgiler…
gecemavisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla