Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-10-2009, 01:32 PM   #16 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Telkinler radyoda tv'de kullaniliyor olabilir mi

Alıntı:
azime_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de bu bilinçaltı telkinini incelerken kafama takılan bi konu bu . Ama beynimizin her kendine gelen veriyi kabul etmesi de saçma. Yani bu şekilde kapalı bir telkin değil açıktan açığa nice telkinler duyuyoruz da bildiğimizden şaşmıyoruz. Ama sublimal mesaj daha sinsi ve daha etkili ise onu bilemem tabi.
Ama gün içerisinde radyo vericilerinden yayınlanan sinyaller ,cep telefonu sinyalleri daha nice 5 duyumuzla algılayamadığımız veri ki bizi etkiliyor olabilmesi lazım o zaman .
O halde gene sitemizde yayınlanan koruyucu kalkan bu konuda etkili oalbilir mi

Ne bileyim bu ahlak yapımızdaki çöküş değerlerimizn değişmesi.Belki de bu televizyon vs.ile beynimize işleyen telkinler olabilir mi diye de düşünmeden edemeiyor insan.
ben de aynı şeyi düşünmeden edemedim...son zamanlardaki haberlere de bakacak olursanız neredeyse dünyanın tamamı ahlaki bir çöküş içerisinde...tecavüzler tacizler ensest ilişkiler aldı başını yürüdü ne yazıkki...

ve ben bunları cinsellikle alakası bile olmayan ürünlerin reklamlarında bile cinsel tema kullanılarak bilinçaltına telkin edilmesinden kaynaklandığını düşünüyorum...örneğin kot pantolon reklamları gibi....ve de dizilerde ve filmlerde de çarpık ilişkiler sanki normal şeylermiş gibi gösteriliyor hatta o tarz ilişkilere görsel açıdan güzel gözüken özendirici kareler konarak insanlar özendiriliyor...kesinlikle görsel telkin olayını inanıyorum ben....ama kötü yönde kullanılıyor...kötü şeyler güzel gibi gösterilerek...

bir örnek daha vereyim..filmlerde ve dizilerde deli,psikopat ve katil karekterini oynayan oyuncular genelde en karizmatik veya yakışıklı aktörlerden seçiliyor...ve onları izleyenler sanıyorlarki bu tarz kötü insanlar olduklarından çekici ve karizmatik olacaklarını sanıyorlar belki de...
imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla