Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-10-2009, 10:47 AM   #19 (permalink)
urgakina
Teğmen

Tesekkür: 0
3 Mesajinıza toplam 12 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
urgakina is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: secret gerçek değil

"what the bleep do we know rabbit hole" cd 'si bende var türkçe altyazılı ayrıca bu film belgesel..burada önce kuantum fiziğinin ne olduğunu anlatıyor.zaten kuantum fiziğini anlamak seni şok ediyor.. dünyanın oluşturan bir gizemse bu kuantum ve sen de bu dünyaya ait bir varlıksan neden kuantumdan ayrı düşünüyoruzki kendimizi...birde belgeselin sonunda çok güzel bir anlatımla mesaj vermişler.Şöyleki
çizgi karakter bir profesör var. ve 2 boyutlu bir gezegende olduğumuzu düşünmemizi istiyor. tıpkı bir resim gibi..eğer böyle bir gezegende yaşasaydık 3 boyutu hayal bile edemezdik. çünkü bilmediğimiz görmediğimiz birşey olarak düşünürdük. Peki Ya biz yaşadığımız evreni 3 boyutlu algılıyorsak ama evren 4 boyutluysa bunu nasıl algılayabiliriz ki??? işte bu yüzden bu düşünce tekniği çok fazla eleştiri alıyor...

geçen gün matrix 2 yi izledim ve filmin sonunda kahin kadının bir sözü çok anlamlı geldi. adam sordu; böyle olacağını biliyordun değil mi? Kahin kadın cevap verdi; hayır bilmiyordum ama İNANDIM...
urgakina isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla