Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-10-2009, 03:10 PM   #25 (permalink)
öğrenci21
Teğmen

öğrenci21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 43
22 Mesajinıza toplam 83 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
öğrenci21 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: ben hala erteliyorum...?!

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
seni tebrik ederim canım :)
yazdıklarını okudum da...sen aslında zaten ertelediğin ve sevmediğin bir işi yaparken nasıl düşünmek ve nasıl yapmak gerektiğini gayet de iyi biliyormuşsun :)
demekki senin erteleme sebeplerin arasında motivasyon eksikliği baya ağırlığını hissettiriyormuş :)
ödül yöntemi çok güzel bir yöntem ben de denemeyi düşünüyorum :)

o işe başlamadan önce insan işi yapma esnasındaki hoşa gitmeyen duyguları düşününce işten vazgeçiyor ve erteliyor..
oysa iş bittikten sonraki olumlu güzellikleri düşünmek gerek :)
mesela ev temizliği konusunu ele alırsak....evet belki temizlik yaparken bir parça yorulacağız ve terleyeceğiz...çok da zevkli bir iş değil kabul...ve bunu zevksizleştiren de zaten "zorunlu" bir iş olması...

ancak işe başlamadan önce sanki o iş bitmiş de sonraki güzel sonucu görmüşüz gibi hayal edince...
(mesela senin örnekteki gibi mis gibi olmuş odada, bir işi bitirmiş olmanın verdiği gururla ve tertemiz odada oturmanun verdiği zevkle antepfıstıklı çikolatanı yerken kendini düşünürsen) harekete geçmek çok daha kolay oluyor :)

hoşa gitmeyen işlerde iş esnasında yapılanları değil...bittikten sonra sonucun getireceği güzellikleri düşünmek lazım :)
teşekkür ederim sanırım haklısın motivasyon eksikliği vardı bende super
neyse ki biraz kararlılık filmlerdeki gibi ''hadi bitirelim şu işi edward''
mantığıyla birden ayaklanmam yetti gerçekten gördüğüm okuduğum yada duyduğum pozitif bilgilerden fayda sağlama gibi bir özelliğim var o yüzden bol bol fikir verecek yazılar yazılmasını temenni ediyorum
ayrıca bugün yapacaklarımı ertelememek için fonda telkinler olmak üzere nil gün'ün motivasyon cd'erinden ''yaşamı ertelemeyin! hemen şimdi!'' cd'sini de dinledim sizlere de öneririm gerçekten motive ediyor insanı telkinlerimi ve motivasyon cd'lerimi çok seviyorum
öğrenci21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla