Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-05-2008, 12:44 PM   #22 (permalink)
yakamoz
Yüzbaşı

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,275
238 Mesajinıza toplam 800 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to behold
Standart Ynt: Negatif Sulardan Pozitif Limanlara

Alıntı:
sanemce Nickli Üyeden Alıntı

öss sınavına gireceğim bu yıl ve ders çalışmam gerekiyor. ben orta ve liseyi dışardan okuduğum için altyapım hiç yok. çalışırsam kazanabilirim bunu bilmeme rağmen oturup çalışamıyorum. kitaplarımı elden geçirirken okumak isteyeceklerim gözüme çarparsa diye düzenleme işini erteledim.
ders çalışmam gerekiyor, çalışmıyorum o yüzden kitap okumak için ayırdığım vakit adına da suçluluk duyuyorum

Sanemce merhaba,

Bende liseyi dışardan bitirdim ve arkasından üniversiteyi lisans düzeyinde okudum üstelik bunları evlendikten ve kızım olduktan sonra yaptım. Shamanın annesi gibi işyerinde müdürler ve kendini bilgili sanıp bilgi satmayanlara çalışanlar bende o kızgınlıkla iyi motive etmişlerdi... ve okumaya yönetici koltuklarını gözüme kestirerek hedefimi belirledim ve zaman boşluklarımı dersler ve kurslarla doldurdum, kimi dersi okuyarak kimi dersi duvara bantladığım büyük beyaz paket kağıtlarının üzerine yazarak ( mesela tarih dersi pek aklımda kalmazdı osmanlı padişahlarının seceresini soyağacını çıkarmıştım duvara okuya okuya :) ...) ve kitapları sesli okurdum bir yandanda kayıt yapardım kasede evin işleri yaparken dinlerdim sürekli tekrar olurdu benim için... kısacası hiç ara vermeden 6 yıl sonunda o koltuklardan birine sahip oldum...

Öncelikle hedefini belirle ve kendini hedefine ulaşmış olarak düşün, hayal et ve yaşa... Hedefine ulaştığında hayatının nasıl olacağını, kiminle veya kimlerle, nerede, neler yapardın, hayat standardın ne olurdu ve daha bir sürü sorular üret ve sor kendine...

Altyapım yok demişsin peki ortaokul lise kitaplarını kim okudu... sen... kim bu okulları okudu ve BAŞARDI ... yine sen... bunları başaran kim... üstelikte dışardan... sen zoru başardın.... ve bunu da başaracaksın.

Hedefini belirle ve hedefine kilitlen... eylem neyi gerektiriyorsa yap yerine getir, göreceksin basamaklar angarya değil zevkli bile olacak.

Öğrendiğin bilgileri sırf üniversite için değil hayat boyu kullanabileceğin bilgiler düzeyinde sakla beynine çok işine yarayacak...

Kolay gelsin, BAŞARILAR DİLERİM...

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir
yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla