Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-06-2009, 04:44 PM   #16 (permalink)
sudem8
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold
Standart Cevap: kuantum sıçrama

değişim başladığı zaman artk farketmeye başladım...kolayca hayır diyemeyen ben,kimseyi kırmadan incitmeden hayır diyorum..eşimin ablası idareci bir yönü vardır..saolsun yaz tatilimi dahi, o planlar yıllardır.. iyiliğimi düşündüğü için, yanlış anlaşılmasın..fakat, ben mutlu olmam, hiç zoraki kırmamak için giderim yazlığına..ilk değişen o oldu..aman allahım şaşırdım..ama kendim sorumluluk almadığımı düşündüm..(Bütün sorumluluğu o almıştı eşim vefat edince)..sürekli sorumluluğumu almayı seçiyorum diye tekrarlar yaptım Benimle ilgili herşey için tam sorumluluk alırım.düşüncelerim için bile... sorumlu olmaktan hoşlanıyorum.bu bana kendim olmanınyükümlülüğünü verir ve bu hoşlandğım mücaledir.Hiç birşeyin sorumluluğunu yada denetimini üstlenmesine izin vermem...hergün eylemlerim için değil, aynı zamandakimsenin hiç bir zaman yaşadığım ve yaptığım herhangi duygularım düşüncelerim ve tutumlarım içinde sorumluluğumu kabul ve teyit ederim.Benim gücümü mutluluğumu olumlu ve sağlıklı ..inançlarımı yaratacak,şekilde yaşamamı sürdürmek için geçmişim ve bugünüm ve geleceğim için sorumluluğu kabul ediyorum gün boyunca tekrar tekrar okudum.hem kendime güvenim geldi.bazı konularda karar verebilme gücüm arttı...