Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-06-2009, 03:52 PM   #12 (permalink)
sudem8
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold
Standart Cevap: kuantum sıçrama

Alıntı:
gülpor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sudem seni çok iyi anladımm...kendinle gurur duymalısın bence;çünkü kendini değiştirebilecek gücü ve enerjiyi bulmuşsun...Eskiden Benim şöyle yanlış bir inancım vardı;bu dünyaya mutlu olmayamı geldik canım,zaten kimse mutlu değil,yada mutluluğu kim kaybetmişti biz bulmuşuz...yada şartlarımız ne kadar iyi olduğuyla mutluluğumuzun paralel olduğu gibi vs.
bunların tamamen yalan olduğunu,mutluluğun dışta değil,özde olduğunu,olumsuzluklarımız olsa bile bunlarında bize görmedğimiz faydaları olduğunu,kendimizi mutlu hissedene kadar önümüze geldiğini,yani hayat bir nevi bize sinyal veriyo aslında...bunu çok iyi anladım son üç aydır...traji komik ama, neyi konuşup büyüttüysek ,farkında olmadan hayatımıza çekmişiz...farkettimki son 5 yıldır yaşadığım şehirleri olduğu gibi kabul etmeyip,sıkıntı yaşadığım ve elimdekilere şükretmeyi bilmedğim için her seferinde daha beter bi yerde buldum kendimi...şu an bulunduğum yer ilçe adı altında 3500 nüfuslu bir yer...köy yanii...daha üç yıl öncesine kadar ekmek bile çıkmıyomuşş,okadar yani...(yanii ben, teknoloji delisi ve küçük yerlerde nefes alamadığını hisseden biri)ama olsun ben mesajı aldımm hayattan...yani son beş yıldır aslında yaşadığım şehirlerle hem bütünleşip, hemde farkında olmadan hep şikayet ettiğimi yeni anladımm...şu anki ruh halim Ben mutluyum,benim mutluluğum şartlara ve yerlere bağlı değil...bunu hissetmekte harika bi duyguu...
bilemiyorum ,yaşamımdan bazı kesitler verdim yukarda,yansıtabildimmi tam olarak bilemiyorum...ama şimdi yaptığım, şükredeceğim güzelliklere sahip olduğum için şükredip,sadece yaşamak istediğim hedef ve olaylara yoğunlaşıyorumm...olumsuz düşünce olduğunde hemen iptal ediyorumm, ki artık pek fazla olumsuz olmuyo zihnimde,sevgiylee...
gülporcum herzaman ki gibi çok güzel ifade ettin duygularını...Ben de ortak yönler çıkardım..çok şikayet edip ufacık meseleleri büyüten ben, bir haksızlık olayında anladım ki ne kadar lüzumsuz yere kendimi paralamışım..Allah beni uyarmak için al sana herşeyi dert edip şükretmezsen bakalım. buna ne yapacaksın dedi.şimdi söz verdim şu olayım çözümlensin artık hiç birşeyi dert etmicem hep şükredicem..dersimi aldım...arınma da çok güzel bir sistem dolayısıyla herkes arınıyor..sanki kazan kazan kazan varya pskolojide onun gibi herkes arınıyor..nekadar birbirimizle bağıntılıyız.ama insanlar bencilleşip birbirlerinden uzaklaştıkça bu sorunlar daha gün yüzüne çıktı...doğallık, samimiyet, içtenlik azalınca, yani insanlar özünden uzaklaştıkça, sorunlar baş gösteriyor dışarıda... örneğin işsizlik... artık hepimizin sorunu...şimdi bizler arınarak özümüzü bulmaya çalışıyoruz...yüce rabbim nuruyla ışığla hepimizi arındırıp, yaratılış anındaki gerçek özümüze döndürsün..