Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2009, 01:38 PM   #12 (permalink)
sudem8
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold
Standart Cevap: ana kuzusu...

Kişilik sahibi kararlarını kendi verebilen,bir eş zaten anneyi ve eşin yerini çok iyi dengeleyebilir.körü körüne bağlı ben bilmem annem bilir diyen bir erkeği kastetmemiştim.Ben de karar verirken eşim olmadığı için oğluma sorarım.ortak mal mülk gelir veya bir iş yaparken.Gerçi küçükken bile sorardım onun fikrini almak için.aynı şekilde o da bana danışır en sonunda kendi süzgecinden geçirir,kararını verir.Kişiliği oturmayan bir erkek ne yapar bilemem.Hele anne de kaprisli ve kıskançsa...oğlunu da istediği gibi yönetebilir,bunun garantisini veremeyiz.Önemli olan ne biliyormusun Aysescim,akıl danışabilir,dertleşebilir.zamanla bunları seninle yapacaktır.Ama kişiliklerine çok dikkat et.körü körüne mi bağlı anne iyi niyetli mi? bunları sen sezgilerinle az çok farkedersin.şu anda oğlumun kız arkadaşı var.eskisi kadar benimle herşeyini paylaşmıyor.Bu gayet doğal bence,mesela sınawdan çıkıyor arıyorum telefonu meşgul.hoşuma gidiyor kız arkadaşının oğlumla benim gibi ilgilenmesi...şimdiden o da başladı harcalamalarına kısıtlama getirmesi...sınaw sabahı erkenden uyandırması üstelik bende ordayken.bakıyorum ben de bir adım geri çekilmeye başladım.Biliyorum ki oğlum emin ellerde...O da bu durumdan hoşnut..düşünsene iki bayan sadece onu düşünüyor.ama yarış yok...doğal iyi niyet var...Ben de yaşadım bunları..eşim çok sinirli fakat çok karakterli biriydi.annesini çok sever,çok düşkündü.aynı düşkünlüğü bana da gösterdi ama anneyi de incitmeden...herkesin yerini bilerek.çünkü herkesin değeri kıyaslanamaz ne sen annesi olursun,ne de anne eş vazifesi yapar düşünsene...Ama kesinlikle annenin aleyhinde iyi kötü bir söz etme...ya da bu ilk senden gelmesin.kendi eleştiriyor olsa bile müdafaya geçer ve hiç yoktan soğukluk girer.Ben kendi annem gibi görmeye başadım hiç aleyte konuşmamaya çalıştım.Bunlar bana artı olarak geri döndü.hem annesi hem eşim tarafından...yaptığı hatalardan ve kıskançlıklardan sonra kayınvalidem özür diledi.22 yaşındaydım.Bazen düşünüyorum.ne kadar olgunmuşum.Şimdi olsa bu kadar hoşgörülü olurmuydum,bilmiyorum.hayatımın her evresinde empati yaptım.BEN OLSAM NASIL DAVRANIRDIM.KENDİMİ ONUN YERİNE KOYDUM.Böyle düşündükçe hep kazanan taraf oldum.Tavsiye ederim..tecrübelerimi paylaşmak istedim.belki faydalanırsın.yolun başındasın...endişe etme...güzellikleri hayal içinde yaşarken fotoğrafla hayatına çek mutluluğu...sevgiyle kal..