Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2008, 07:06 PM   #4 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Yiyerek Zayıflayın...

bu konuda benim bir tecrübem yok ama annemin tecrübesini anlatabilirim..

diyetisyen kontrolünde yaptığı rejimde annem saat başı bir şeyler yiyordu ve normalde yediğinden çok daha fazla şey tüketmesine rağmen ilginç bir şekilde zayıfladı..

fakat yedikleri kalorisi düşük olan yiyeceklerdi..
vücut sürekli olarak gıda geldiğini görünce depolamaya gereksinimi olmadığı yönünde programlama yapıyormuş..

ama uzun süre açlıktan sonra yemek yendiğinde ben yine aç kalacağım diyerek yenilen yemeğin kalorisinin fazlasını depolama yoluna gidiyormuş..

bunun önlemek için sık sık az az beslenmek gerekiyormuş..

annemin yediklerinden hatırladıklarım ;

bir edet haşlanmış patates.. (bu aynı zmaanda vücutta gereksiz olarak tutulan suyunda atılmasına yardımcı oluyor )
bir küçük kase yoğurt mevsime göre içerisine az miktarda meyva parçaları eklenebilir ..
elma ( ama ortalama kafam kadar olanlardan değil.. )
bir kase sebze çorbası .. ( tencere ebatında olan kaselerden değil .. )
bir küçük kase salata..
süt ile birlikte bir kase tam tahıllı müsli..
bir parça ızgara tavuk yada et..
bunları gün içinde uygun sattlerde yiyordu..

ve dikkat ettikleri diğer konu ana yemek öğle saatlerine denk gelip akşamalrı daima hafif olarak geçiştiriyorlardı..

işte böyle..
umarım kilo vermek isteyenlere yardımı olur..

sevgiler..