Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2008, 12:34 AM   #9 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Negatif Sulardan Pozitif Limanlara

sanemce

çocuklarımız aşkımız..ruhumuz..varoluş sebebimiz...oğlum olmasaydı ben yoktum şimdi...

ama bu kadarı fazlaymış..yeni öğrendim..biz önce kendimiz için bir şeyler yapmamız gerekiryormuş...bu neye benziyor biliyormusun, belki sana daha öncede yazmışımdır..hatırlamıyorum..ama diğer arkadaşlarımızada faydalı olur diye tekrar yazayım, hayatta önceliği kendimize vermemiz çok önemli..nedenmİ?

uçak yolcuğu yaparken, hostesler, uçak havalanmadan önce, oksijen maskelerini kullanmayı tarif ederken maskeyi yanımızdaki insana takmadan önce kendimize takmamızı tavsiye ederler..eğer oksijen maskesini önce kendimize takarsak..yanımızdaki insanlara yardım ederken oksijensiz kalma riskini ortadan kaldırırız..

bu zor zamanlarda bizimde desteğe ihtiyacımız var..ben oğlum üniversiteden eve döndüğünde şunu söyledim..her zaman senin rahat etmen için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve yaptığıma inanıyorum..sen eve dönmeden önce her şeyi eskisinden daha güzel yapabilmeyi çok isterdim..ama olmadı...şimdi sen buradasın..yine eskisi olmaya gayret edicem..çünkü depresyon, üzüntü, bunalım vs. benim için büyük lüks..aynı şey senin içinde geçerli..önce kendimiz için , sonra birbirimiz için dik durmayı öğrenmek zorundayız..ve birbirimize moral vererek yaşamak zorundayız..lütfen önceliği değiştirebileceğimiz şeylere verelim..ve birbirimizden yapamayacağımız şeyler isteyerek üzüntülerimizi büyütmeyelim..

çocuklarımızla, yakınlarımızla ne kadar açık yürekli..konuşursak..hem onlar için hem bizim için daha iyi oluyor..senin elinden gelse..çocuğuna dünyayı bağışlayacağını iki konuşmayla ben anladım..seni doğmadan öncesinden tanıyan evladınmı anlamıycak..o, senin en büyük dostun hatırlasana siz dokuz ay boyunca aynı bedeni paylaştınız..onunla açık bir şekilde konuş...en azından bu günlerinizi zorlaştırmayın..çünkü..böyle günlerde olayların dışına çıkarak bakmamız gerkiyorki objektif bir şekilde daha neler yapmamız gerektiğine karar verebilelim..alternatifler yaratabilelim...ama üzüntümüze onların üzüntüsüde eklendiğinde, biz ormanın derinliklerine daha çok dalıyoruz..önümüze çıkan fırsatları değerlendiremiyoruz..yaşamda herkesin, çabuk büyümek zorunda olduğu günler vardır..maalesef bizim çocuklarımızda bu günleri yaşıyorlar..çocuğunla açık ve net bir şekilde konuş..konuşmak halini anlatmak daima çözümler getirir ablam..