Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-05-2009, 01:01 PM   #9 (permalink)
comte
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Cevap: başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı?

Arkadaşlar, neden kendinizi, olmadığınız gibi görmeye çalışıyorsunuz ki.

Başkalarına benzemeye çalışmakla, kendimiz olmayı inkar etmiş olmuyor muyuz.Sorunlar da bu yüzden çıkmıyor mu.Kendimizi reddedip, başkaları gibi olmaya çalışmak.

Mevlana zaten, neyi arıyorsan, osun sen diyor. Yunus, ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir diyor.

Allah, herkesi ve herşeyi, olması gerektiği gibi kusursuzca yarattığını söyler ayatlerde.super

Sadece topluma uygun davranışlarda ve yaşam tarzında bulunmak yeterli.Bu da belli bir yere kadar. Yani, şortla gezilen yerde çarşafla gezmek, resmi bir yerde de şortla gezmek gibi kurallardan kastım.

Yoksa gene toplumda da olsak, biz biz olmalıyız bence.Sadece herkesin ve her şeyin, olduğu gibi olmasına izin verebilirsek, kendimiz olmaya da izin vermiş oluruz zaten.Başkası gibi olmaya çalışarak, kendimizde eksik gördüğümüz yeri düzeltmek yerine, ondan kaçmış oluyoruz bana göre.super

BEN, BEN olduğum için BEN'im zaten. O yüzden ben diyorum. Yoksa ben yerine, şu dememiz gerkirdi.

Olduğumuz gibi görünebilirsek, epey bir yol katetmişiz demektiir zaten.
comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla