Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-04-2008, 01:49 AM   #5 (permalink)
cent
Binbaşı

cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all
Standart Ynt: tanrılar okulu

Alıntı:
teoman_ Nickli Üyeden Alıntı
yazarla aynı görüşte olmadığımı özellikle belirtiyorum, yeryüzü bir okul değildir, bizler de tanrı değiliz...
yazar bir balığın, kedilerin neden yüzemediğini sorgulaması gibi sorguluyor hayatı. oysa gün gelecek o balığı da pelikan kapacaktır...yazarın göremediği fakat sürekli tepesinde dönüp duran tehlike ise pelikandır... yazık, tanrının bir pelikan tarafından yok edilmesi biraz trajik bir son olacak...
çeviri konusuna gelince
kitabın çevirmeni
Şükrü Zafer Serinken'in yeterince Türkçe bilmediğini düşünüyorum...
önce bir Türkçe öğrensin...

teoman her okudugun yazıya katılman gerekmiyor kendi inanışların dogrultusunda bilgileri degerlendirip eleme sana kalmış ben bu yazıyı göndermeyle bu fikirdeyim demek degildir içinden eleme yaparak bildiklerim inanışım dogrultusunda hareket ederim

burada allah isimlerinin insanda tecelli etmesini anlamak daha dogru ben bunu anladım ve yazıyı aktardım

sevgiyle kal
Alıntı:
teoman_ Nickli Üyeden Alıntı
benim bu konuyla ilgili yazdıklarıma,
tanrılar okulunun yazarı Stefano Elio Dana ve kitabın çevirmeni Şükrü Zafer Serinken dışında kimsenin kırılacağını sanmıyorum çünkü ne yazarın hayranlarını eleştirmek ne de onunla aynı fikirde olanları protesto etmek gibi bir niyetim var.
eleştirilerdeki hedefimin hayatimdegisti.com sakinlerinin olmadığının altını, özellikle çiziyorum... benim yazdıklarımdan alınan arkadaşlarım varsa alınmasınlar, çünkü sözüm meclisten dışarı...

mesajına cevap yazarken sende cevap yazmışsın kırılma alınma olmaz arkadaşlar arasında merak etme

Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla