Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-04-2008, 06:16 PM   #9 (permalink)
nilcelep
Teğmen

Tesekkür: 0
60 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nilcelep is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: avrupa da olsaydiniz ne yapardiniz??

merhaba izmirli...sigara bolumun kutlama partisi bolumunde sezene yazmistin sanirim orada benimde sezenle yazismalarimi okuyupda konyali turkce ogretmeni arkadasini sen sormustun sanirim bana cevrende bole birisi oturuyormu diye ben sana o bolumden cevap yazdim eger sensen onu yazan o bolumde benimle ilgili bir cok sey yazili bulabilirsin ben eski uyeyim burada 8 aydir belcikadayim 4 aylik hizlandirilmis dil okuluna gittim fabrikada dil testini gececek kadar dil ogrendim vede 1 aydirda calisiyorum cevremdeki turk arkadaslar sanskinlikla bana bakiyorlar bu ne acele diye cevap vermiyorum bile mantelitelerini cozdum cunku ilk goruste bunu soranlar 17 yasinda ic anadolunun bir koyunden teyzesinin oglu ile evlenerek gelmis 5-6 cocuk yapip evde oturmuslar dildede yok cocuklarda 8.sinifdan sonra okumamis zaten marifetmis gibi 18.dolduran tabiri caizse buradaki adi ithal damat yada gelin tr den ayni mantikla yine memleketinden hatta taa koyunden kavun secer gibi izinde gidip seciliyor talih kusu bakalim kimin basina konacak diye koylulerde bekliyolar napsinlar is guc yok memlekette ordaki ailede cocgumuzun hayati kurtulur gozu ile bakiyo acaba kurtuluyomu yoksa dahami kotu oluyo onu kizin yada oglanin pesine dusup giden biliyor sadece burayi goren bin pisman gormeyen bin ama alternatifleride var ben cok iyi bir gozlemciyim belcikada benim oldugum yerde issizlik orani yuzde 7 buda turk ve marakon kadinlariymis :) yine ucu bizimtembel kadinlara dayaniyor heryerde 3 mayista brukselde hilton otelinde tr dende gelen bakanlar kurultayi var avrupadaki turklerin sorunlari ona gidicez esimle gidiyoruz bakalim ama 7 ay sonra burada ise baslamak benim icin bu isin sonunu getirecegime inanmaktir esimde istikrarli birisi asla ne hizimi nede aldigim kararlarimi kesecek birisi degil ben kendime inaniyorum en basta baskalari beni baglamiyorum dedigim gibi ama mesele memleket meselesi olursa karisirim davaya digreleri ivir zivir bana bilmem anlatabildimmi cok yol katettigime ineniyorum buradada bu yasa kadarda hayir demeyi gecde olsa ogrendim umrumda degil beni uzenlerde uzulsunler 1 yil olmus evleneli niye cocuk yapmiyomusum buraya geldigimde verilen akil benim aklim bana yetiyor dedim kestim gerekirse 40 yasina kadarda yapmam kendimi saglamda gormeyince ben esimi arkamda birisi olsun diye almadim hayatimi paylasmak icin aldim dedim bizim 25 yillik avrupali ablalar aaa yaptilar bana bu aralar seyrek geliyolar zaten bende calisiyorum fabrikada vardiyali esimlede vardiyalarimiz farkli zaten gorusemiyoruz anlican zamanim bana yetmiyor :) ama sana zaman ayiiririm :) eger yakinsan neden olmasin,sanirim sen turkce ogretmeni olarak atanmistin tr den ?bana ulasma istersen ozelden msn yazarsin gorusuruz.sevgiler.