Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2008, 01:55 AM   #46 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: nurhanza devam ediyor

BARDAK TAŞMIŞ DAHA NE OLSUN..
yaptığını sakin bir zamanında yapmış olsaydın, bardağın bu kadar dolu olmasaydı..ne kadar ayıp derdim..yine onaylamıyorum ama seni anlıyorum..ben bunu bekliyordum..sabır taşı bile çatlamış..sen kendini ne sanıyorun..insan üstü güçleri olan bir yaratıkmı..nereye kadar dayanabilirdin..sana yaşattığı psikolojik şiddete...sus bakayım..sakin ol..herşeyden önce şimdi otur kendinin bir insan olduğunu kabul et,
herşeyden önce bir annesin..ve baban için evlatlarını evinden göndermiş bir anne..bu bilinçaltına babanın aleyhine bir puan olarak kaydedildi, ondan önce eşini onun için boşadın..hangimiz bunu ah feda olsun diye kabul ederiz..canımızı dişimize takarak evlatlarımız öksüz kalmasın diye yırtınarak yuvalarımızı korumaya çalışıyoruz..oradan bir baba geliyor hayır ben daha önemliyim diye, herkesin önüne geçiyor..e yuvanı yıkıyorsun..buda babanın alehine bir puan olarak bilinçaltındaki yerini alıyor..anlattığın herşeyi sıralamayı lüzumsuz, görüyorum senin bu yaptığını tek cümleyle açıklıyorum sana SABIRTAŞI ÇATLAMAMIŞ, KIRILMIŞ, TUZ BUZ OLMUŞ..
bunca sabır ettin saygı gösterdin, sevgi gösterdin..ama kızım peygamber değilsin. olmadığında zaten içine atıp hastalık olarak dışa vurduğun izlerden belli..

şimdi oturuyorsun ve biraz önce kendi hakkında yazdığın her şeyi iptal ediyorsun..yine söylüyorum..şiddetin her türlüsüne karşıyım ama, ama baban yıllarca bu şiddeti..kumbarada biriktirir gibi biriktirmiş..bilerek isteyerek yapmamışsındır sen..nurhan ne yazacağımı bilemedim..ama birazda kendini anlamaya çalış..ve lütfen kendini asıp kesmeye son ver...eh be adam bu kızı bu duruma getirdin ya helal olsun sana..iyi ol emi..
nurhan şimdi takınacağın tavır çok önemli..suçluluk duygularını sömürmesine izin verme.. oh iyi yaptım deme tabii..onun yüzüne karşı..ama bu kadar üzüldüğünüde belli etme..yoksa çok geçmez seni öyle bir duruma getirirki, bu gün ben neyaptım diye dövündüğün durumun daha kötüsünü yaşarsın..allah korusun..sakin ol..sakin ol..sakin ol...onu ve kendini iyi değerlendir..aslında bu durum iyiye çevrilebilir..senin sabrının ne kadar zorladığını fark etmesi için kullanılabilir..sen akıllı kadınsın yap bunu bu kötü durumu iyiye çevir hadi ablam..çık bu durumdan ve sakin kafayla yeni bir strateji geliştir..onun anlayacağı zorlanarakta olsa kabul edeceği bir durum yarat..her musibette bir hayır vardır..bu musubeti hayra çevirmeye çalış...yoksa belli oldu..babana üzüntünü kullanma fırsatı verirsen biz seni en hafifinden tımarhanelerden toplıycaz buna izin verme...hadi ablam..şimdi sen uyuyorsundur..eh be kızım bunları yaşadında ne diye telefon etmedin..