Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-03-2008, 10:03 AM   #13 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı

ilk deneyim mesajı benden
ben niyet aşamasında.niyet ettim sözü yerine, AZMETTİM, sözünü kullanıyorum..çünkü gün içinde bir yığın şey yapmaya niyet edip, bir çoğuna başlamadan bıraktığımı fark ettim..niyet sözünün bende itici gücü yok. HEDEF sözününde .ama AZİM hem evrensel faktörleri hemde kendi içsel ve dışsal özfaktörlerimi devreye sokuyor..istediğim şeyi gerçekleştirmek için gereken tüm eylemleri yerine getirmemi sağlıyor..aynı şekilde

ARADIĞIM ŞEY BENİ ARIYOR dediğimde, içimdeki cadının ARADIĞIN ŞEYİN SENİ BULMASINI DAHA ÇOK BEKLERSİN, dediğini duyduğum için.( çünkü aramak zaman kaybettirme ihtimalinide berlikte getiriyor, benim zihinsel kalıplarıma göre) .bilinçaltına kabul etmesi için zaman verip, istediğim şeyin ismini söyleyerek
...........beni buluyor demeyi yeğliyorum..

hayatımda bir şeyin tezahür etmesini istediğim zaman yaptığım şeyler şunlar
1= istediğim şey için, bu zamana kadar hangi olumlu düşüncelerim..hangi olumsuz düşüncelerim var bunları belirliyorum..ve bunu mutlaka kağıt üzerinde yapıyorum..isteğimin gerçekleşmesi geciktiğinde,yazdıklarımı okuyarak nerede yanlış yaptığımı kolayca görüyorum.( benim bir defterim var..gerek şifa çalışmalarımı, gerek sır çalışmalarımı mutlaka yazarım )
2= son ana kadar beklemiyorum..yani bir şeyi isterken onu istemeye mecbur kalıncaya kadar beklemiyorum..isteklerimi madde madde belirledim..herbiri üzerinde tek tek rahatça çalışıyorum.
3= durumun gerçekleşmesi için ona zaman tanıyorum..
4= beklenmedik durumlara karşı..her zaman hazırlıklıyım..bu durumları kısa zamanda hallettiren olumlamalarım var..genelde sürprizler..sıkışık zamanıda beraberinde getirdiği için..normal zamanlarda, şu sözlerim var..kendime daima şöyle derim

hayal hayatının geneline bir bak, içinde bulunduğun bu ana kadar istediğin her şey gerçekleştirdin , yaptıkların, yapacaklarının garantisidir..
5= istediğim şey gerçekleşmediği zaman, mutsuz olmam, çünkü beni sevindirecek alternatif bir isteğim, hızla devreye girmek için mutlaka ceptedir..
6= istediğim şeyin hakkım olduğu konusunda şüphem var ise..yani bana daha önceden böyle bir düşünce yerleştirilmiş ise..buna hakkım olduğunu iddia etmeden önce..bunun tüm insanların hakkı olduğunu savunuyorum..e, bende insan olduğuma göre..o şey üzerinde otomatik olarak hak sahibi oluyorum..( bize yerle yeksan olmak öylesine işlenmişki, bir isteğim olduğunda her zaman bu düşünce öne çıkıyor..)

en iyisi isteklerinizi devreye sokmadan önce..içsel dirençlerinizi keşfedin..ben bunları sınıflandırdım..
sağlıklı olmak konusunda ne düşünüyorum..korkularımı vs belirliyorum
para kazanmak, paylaşmak harcamak vs. konusunda ne düşünüyorum..
mutlu olmak konusunda ne düşünüyorum..beni neler mutlu eder..
bunları yazarken,her ne ise, onu yazıyorum..eğer paramı, evimi, herhangi birşeyimi başkalarıyla paylaşmak istemiyorsam..kiminle paylaşmak istemediğimi belirliyorum..ve kendime bir şey isterken, onada aynı şeyi şeyi diliyorum..onunda aynı şeye, veya daha iyisine, sahip olması,benim zihnimde, hem onu hem beni, özgürleştiriyor..benimde içimi rahatlatıyor, çünkü ben rahat ederken, paylaşımdan kaçtığım insan mağdur olmuyor..istediğim şeyi daha bir gönül rahatlığıyla istiyebiliyorum..
uzun lafın kısası..bu şekilde çalıştığımda, zihinsel problemlerimi ortaya çıkararak, hem onlar üzerinde hemde sır üzerinde çalışma imkanı buluyorum..