Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-03-2008, 04:10 PM   #1 (permalink)
cicek1973
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Yeme Bozuklukları Olan Ünlüler

Yeme Bozuklukları Olan Ünlüler

•Karen Carpenter: (müzisyen) Kilo vermek için su diyetine başladı. 20 kilo verdikten sonra bile diyete devam etti. 32 yaşına, yani ölene kadar, diyeti sürdürdü. anoreksiyaya yakalanmış ve onun sebep olduğu kalp hastalığı nedeniyle ölmüştür.

•Heidi Guenther: (balerin) Bir tiyatro şirketi tarafından boy ve kilosunun uyumsuzluğu nedeniyle oldukça bodur ve tıknaz göründüğü söylendikten sonra yeme bozuklukları yaşamaya başladı. Bir anda çöktü ve 22 yaşında yeme bozukluklarının şiddetlenmesiyle öldü.

•Leila Pahlavi: İran Şahı’nın kızı Leila doktorunun masasından diyet reçeteleri çalarak uygulamaya başladı ve sonunda Londra’da bir otelde tek başına 31 yaşında öldü.

•Anne Sexton: (Amerikan Şairi) Çocukken cinsel anlamda istismar edilen Anne 46 yaşında anoreksiya ve depresyon sonucu r etti.

Yeme bozukluklarından dolayı çok sorun yaşayan ünlüler anlatıyor:

Paula Abdul: Dansçı, koreograf ve şarkıcı Paula Abdul bulimia hastalığı ile mücadele etti ve sonunda bir kliniğe yatmaya karar verdi. Onun vücuduyla ilgili hoşnutsuzluğu yedi yaşında dans etmeye başladığı sıralarda ortaya çıkmış. “Ben lise çağına gelene kadar yeme bozuklukları bu kadar yoğun başlamamıştı.” diyor Paula. Daha sonra çaresizce yardım aramaya başlamış. “Yeme bozukluğunun yemeklerle alakası yok, bu tamamen hislerinizle alakalı.”

Victoria Beckham: Victoria Beckham, Spice Girls grubundayken yeme bozuklukları olduğunu açıkça söyledi. Victoria, o zamanlar ince kalmak konusunda çok fazla baskı altında olduğunu söyledi. Aynı zamanda pek çok ünlüyü de içeren “Uçmayı Öğrenmek” adlı kitabında görünüşüyle ilgili takıntılarını ve hastalığını anlattı.

Galler Prenses’i Diana: Prenses Diana’da yeme bozukluklarından şikâyet etmiş ve kendine zarar verdiğini söylemişti. Diana Blumia ile verdiği savaşla ilgili şöyle demişti:
“Birkaç yıldan bu yana bulimia hastasıyım. Bu gizli bir hastalık. Kendinize olan saygı bitmekle kalmıyor artık kendinizi hiçbir şekilde değerli hisstemiyorsunuz. Önce karnınızı bir sürü gereksiz şeyle dolduruyorsunuz. Geçici bir rahatlık veriyor. Fakat sonra kendinizden iğreniyorsunuz ve hepsini geri çıkarıyorsunuz. Bu, insanda bir süre sonra oldukça yıkıcı etki yapan bir tekrara dönüşüyor.”

Anna Freud: (Sigmund Freud’un kızı) Kendisi de psikoterapist olan Anna’nın, gençken anoreksiyayla çok mücadele verdiği belgelenmiştir.

Janet Jackson:Şarkıcı Janet Jackson, yeme bozukluklarıyla sürekli olarak uğraştığını söyledi.

Franz Kafka: Şair Franz Kafka’da ciddi şekilde anoreksiyadan şikayetçiydi.

Sharon Osbourne: (Ozzy Osbourne’un eşi) Kanserle de çok zorluklarla mücadele eden Sharon, bulimia ile 35 yıl savaştığını ve hala devam ettiğini belirtti.
 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

  Alıntı ile Cevapla