Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-03-2008, 09:47 AM   #25 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Kararsız mısınız?

her şey eşzamanlıdır..seçim yapma zamanı önümüzde seçmek için en azından iki seçenek vardır..karar verdiğimiz her şey, o an ki ruh halimize göre en iyisidir...seçimimizi yaptığımız zaman, gerçekten iyi bir seçim yapmadığımız belli olduğu anda,onu bırakıp başka seçimler yapma özgürlüğüne sahibiz..hata yapma özgürlüğümüzde var..seçimimiz en çok ne zaman hata oluyor biliyormusun..( benim hayatıma göre konuşuyorum) eğer etrafımda öyle yapma böyle yap diyenleri dinlediğim zaman..içsel sesimin yönlendirdiği şekilde hareket ettiğimde, seçimlerim beni havalara uçurmasa bile, en azından yıkıcı sonuçlara götüren hatalar olmuyor..bir karar verdimmi, ucunda ne olursa olsun üstüne giderim..eğer sonuç hata olursa, üzülürüm ama, kendime hata yapma hakkı tanıdığım için, kendimi asıp kesmem..çünkü hatalı bir karar aldığım için depresyonda yaşadığım yıllar çokta uzak değil...BEN bir hata yapmayı başardıysam..yine BEN hata yapmamayıda başarabilirim..veya yaptığım hatayı düzeltebilirim..kendime hata yapma hakkını verdiğimden beri artık hata yapmıyorum..yaparsamda o, kararı ben verdim sorumluluğunuda ben taşıyorum..canım benim hepimizin hataları olabilir..önemli olan bir kararı verdiğinde onu sürdürüp sonuca ulaşmaktır..bu hata mıymış, tamam olsun e, tecrübeler nasıl kazanılıyor..kendini üzmeden yapmaya çalış..seçenekler arasında, bocalama, o an hangi kararı verdiysen, çok parlak bir karar olmayabilir, ama içsel sesini dinlediğin için en doğru karardır..saygılı sevgiler..