Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2009, 04:38 PM   #74 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Lightbulb Cevap: İştah Açılması Etkisi

gayet normal buluyorum

canlarım bu kadar ahlanıp vahlanıcak bir durum yok..
rahat olun lütfen..
telkinlerin amacı eriyin btin kilo verin diye değildir..
telkinlerin amacı doğru ve sağlıklı beslenmek üzerinedir..

sağlıklı beslenmeye doğru yöneliminiz arttıysa problem yok demektir..

dünyaca ünlü tolk show sunucusu oprah winfrey 3-4 yıl içerisinde tam 30 kilo verdi..

bunu diyet yaparak değil çünkü diyet yapmak onu her seferinde bir öncekinden daha çok kilolu hale getiriyordu, doğru beslenerek başardı..

doğru beslenmeye başladığınızda ilk başta kilo almanız normaldir.. bu yanlış beslenmeden doğru beslenmeye geçen herkesin başına gelmiştir..
ancak bu konuda sebatkar olmanız başarılı olmanızı da sağlayacaktır..

kilo almanın temelinde;
yanlış beslenme alışkanlığı
hareketsizlik
duygusal açlığı gıda ile bastırma
diyet yapmak vardır..

ben spor yapamıyorum fırsatım olmuyor halim olmuyor kendinize söyleyip bizi de inandırmaya çalıştığınız koccaman bir yalan

yemek yemeğe fırsat buluyor musunuz
yemek yapmaya..
dizi seyretmeye
banyo yapmaya
neden spor için fırsatınız yok..
çünkü istemiyorsunuz.. çünkü kendinizi sağlıklı bir yaşama layık görmüyorsunuz..

her gün 20 dk tempolu dans etseniz 20 dk da tempolu yürüyüş yapsanız..

sabahları güne ılık su içerek başlasanız.. acıktığınızda önce bir bardak su içseniz bi baksanız gerçekten acıkmışmısınız..
öğünlerinizi en fazla yumruğunuz kadar ayarlayıp yeseniz..
çünkü mideniz 10 katına kadar esnesede tupu topu yumruğunuz kadardır..

yediğinizin farkında olsanız..
ağzınızda bir lokma varken çatala yenisini takmasanız da ağzınıda ki lokmanın tadını doyasıya çıkarmış olsanız.. böylelikle 20 dk içinde ki doyma sinyalini en verimli şekilde yaşamış olsanız..

mutfak ve buzdolabı en fazla 10 adım ötenizde..
istediğimiz an istediğimiz kadar yiyebilecek güce sahibiz..
öyleyse bir öğünde 3 çeşit yemek niye..

öğünlerinizi karıştırmayın..
bedeninizi aç bırakmayın bedenizi besleyin.. ama doğru besleyin..
acıktığınızda yiyin doyduğunuzda durun..

bedenimizi dinlemek yerine programlı olarak yemeği öğrendik..

örneğin çocuklara yağtığımız gibi.. yemek saatinde yemek yenir.. yenilmesi gereken şey son damlasına kadar zorlada olsa yedirilir.. vesaire..

beden aç olduğunda sinyal verir.. doyduğunda da sinyal verir.. doyduktan sonra bir lokma dahi olsa yutmayın..

ne zaman gerçekten acıkırsanız o zaman yemek yiyin.. acıktığınızda bir bardak su için.. çünkü biz vücudun su istiyorum sinyali ile acıktım sinyali arasındaki farkı anlamayız çoğu zaman..

aklınızı değil bedenini dinleyin.. bedeniniz size ihtiyacınız olan besini yemek için sinyal gönderir..

kilolu olmak bedenin doğal hali değildir ki.. bedenlerimizi zorlayarak o kalıplara sokan bizleriz..

hep yiyerek zayıf kalan insanlar illa tanımışsınızdır.. hayat onları karşımıza çıkardı.. neden..
sevdiklerini yerler.. yemek istediklerini yerler yine de zayıf kalırlar.. bize bunu göstermek için
o insanlar ile karşılaşırız ama yinede ben onlar kadar yesem 500 kilo olurdum diyerek dönüp az
çalıştığına inandığımız bedenimizi suçlarız..

bedeninin ihtiyaçlarına göre beslen.. yemekle alakalı takıntılı ilişkini bir kenara bırak..

yeni bir ilişki kur.. doğal beslen.. doğal olan hiç bir şey senin doğallığına zarar vermez..
vücudunun doğal hali bu olmadığına göre doğal beslenmen seni doğal haline dönüştürür..

kimler hareketlidir.. canlılar..
kimler hareketsizdir .. cansızlar..
nerde hareket orda güzellik..

minik bir beslenme tavsiyesi.. vücudunu doyururken karman çorman beslenme..

hayvansal gıda yiyorsan hayvansal gıda ye yanında topraktan geleni yeme..

topraktan gelen yiyecek yiyorsan da yanında hayvansal gıda yeme..

örneğin pilav ve nohut güzel ikili
ama pilav ve pirzola yanlış ikili

zeytin ekmek doğru ikili
peynir ekmek yanlış ikili

sebzeler ise nötrdür her iki taraflada yiyebilirsiniz..
meyveyi ise mutlaka aç karnına yemeliyiz..
yemekten 1 saat önce yada 4 saat sonra..

bol su içmeyi de ihmal etmeyelim lütfen.. günde en az 1,5 2 lt. çay ve diğer sıvılar buna dahil değildir..

en kısa sürede güzel haberlerinizi bekliyorum..

sevgiler..