Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2008, 12:18 AM   #2 (permalink)
coyote3458
Teğmen

Tesekkür: 0
17 Mesajinıza toplam 47 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
coyote3458 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: bal ve tarçının faydaları

Sevgili Hülya çalışman çok güzel emeğine sağlık,ama önemli olduguna inandığım birşeyler söylemek istiyorum.
Arkadaşlar bize alternatif tıb olarak sunulan bitkiler kesinlikle tedavi deilidir sadece modern tıp için tamamlayıcıdır.Bende inanıyorum alternatif tıbba ama önce modern tıp.
Sevgili Hülya ddm ya çalışma çok iyi beğendim die ama sadece bu yazı için deil genel konuşcam;hani yazıor ya şu doktor bu doktor Amerika'da , Japonya'da vs araştırma yapmış da şu hastalığa iyi gelmiş, bunlara fazla itibar etmeyin...bu doktorlar hangi tarihte, kaç kişiyle , vs yapmış...kısaca çalışma literatür ü nerde...Amerika Meryland'de bir çift 14 yıl çocugu olmamış mış mış mış...gibi internet efsanelerine dikkat...

Gelelim bal konusuna ben de inanıyorum balın şifasına ve çok sık yerim...
Unutmadan herşeyin fazlası zarar die boşa denmemiş...yararlı bir bitki aşırı doz alındığında toksik etkiye dönebilir...
Ve senin bu çalışmanı Yüce Yaratıcının Kutsal Ayetleriyle destelemek istiyorum...Tekrar ellerine sağlık...

Rabbin, balarısına şöyle vahyetti: "Dağlardan evler edin, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan da....Sonra, meyvaların her türünden ye de boyun bükerek Rabbinin yollarına koyul." Onun karıncıklarından, renkleri çeşit çeşit bir içecek çıkar ki, insanlar için onda şifa vardır. Derin derin düşünen bir topluluk için, bunda kesin bir mucize var.
(Nahl Suresi, 68-69)

Bir kilo bal için 40.000 adet arının 6 milyon çiçeği dolaşması gerekiyor.

Balarıları bir peteği doldurabilmek için 100 milyon çiçeğin nektarını toplayabiliyor ve 100 bin kilometre boyunca kanat çırpabiliyor.

Bir koloninin bir kilogram bal üretebilmesi için dünyanın etrafını 6 kez dönmeye eşdeğer bir uçuş yapması gerekiyor. Tek bir arının dünyanın çevresini dönmesi için yaklaşık 25 kilogram bal tüketmesi gerekiyor.
coyote3458 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla