Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-04-2009, 10:44 PM   #12 (permalink)
Ping Me
Teğmen

Ping Me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 42
21 Mesajinıza toplam 149 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Ping Me is a jewel in the roughPing Me is a jewel in the roughPing Me is a jewel in the roughPing Me is a jewel in the rough
Standart Cevap: Tırnak yeme alışkanlığı

10-15 yıl kadar tırnak yemiş biri olarak diyebilirim ki aslında gayet amaçsız bir davranış.dürüstçe kendinize (buna nasıl engel olabilirim diye sormak yerine) bunu neden yapıyorum ki diye sorarsanız aldığınız cevap size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
lisedeyken bir kız arkadaşım ellerimin guzel olduğunu ama berat göründüğünü söylemişti.o an için bunu umursamayıp şakaya vurmuş olsam da sonrasında insanların ellerine dikkat ettiğimi farkettim.tırnaklarını yiyen(paramparça eden demeliyim) bir kız arkadaşımda bunu gözlemledikten sonra derste otobuste yolda her an elimin ağzımda olduğunu ve bunun bana yakışmadığını düşündüm.erkek arkadaşlara fikir veremeyeceğim ama bayanlar için kendi uyguladığım yöntemi paylaşabilirim.tırnaklarınız kısayken bile onları sevin bakın oje sürün ve beğenin.tırnak yerken hep şurasını da kemireyim düzelicek diye düşünürdüm sonunda ellerimi kullanılmaz hale getirene kadar yemiş olurdum.Biliyorum ki her zaman alışkanlıklara sığınmanın bahanesi sıkıntılar bulunabilir.bir kez buna sığınmamayı başarırsanız gerisinin geleceğine inanıyorum,yalnız inanmıyorum biliyorum da..mesela ben manikür yaptığımda aldığım iltifatları bir tarafa tırnaklarını kemirmekten kendini alamayan beni bir tarafa koyuyorum ve kendime yakıştırdığım davranışı kazanabilirim diye kendimle konuşuyorum.uzun zamandır bıraktım bu alışkanlığımı,belki sigarayı bırakırsam ya da hayatımda bu kadar somut olmayan bir boşluk doğarsa beni yine cezbetmeye çalışabillir.ama bana kötü gelen bir şeye neden izin vereyim ki..
Ping Me isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla